EP plenarinėje sesijoje – A. Kubiliaus pranešimas dėl ES santykių su Rusija, EK Prezidentės metinis pranešimas, diskusijos dėl Afganistano bei ES–Kinijos santykių, sprendimai dėl Brexit fondo ir Europos sveikatos sąjungos

2021-09-13 | Plenarinė sesija

Šią savaitę prasidedančioje Parlamento plenarinėje sesijoje Strasbūre europarlamentarai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė aptars Europos Komisijos darbą debatų apie Europos Sąjungos padėtį metu, balsuos dėl A. Kubiliaus parengto pranešimo rekomendacijų dėl ES santykių su Rusija, bei kitų klausimų dėl pranešimo skirto ES-Kinijos santykiams, rezoliucijos dėl situacijos Afganistane, Europos sveikatos sąjungos, 5 mlrd. eurų apimties Brexit fondo, kuris būtų skirtas sušvelninti Brexito pasekmes žmonėms, kompanijoms ir kt.

Antradienį popiet įvyksiančiuose debatuose dėl EP nario A. Kubiliaus pranešimo ES santykių su Rusija klausimu, politikas pristatys išsamų dokumentą, brėžiantį naują ES santykių su Rusija kryptį įvairiose srityse.

Pilną pranešimo tekstą rasite čia:. Debatai vyks nuo 16 val. (Lietuvos laiku), juos stebėti bus galima tiesiogiai Europos Parlamento puslapyje.

Šiuose debatuose bei diskusijoje su ES vyr. įgaliotiniu Ž. Boreliu dėl to, kokio atsako reikėtų į humanitarinę ir migracijos krizę Afganistane, pasisakyti ketina ir europarlamentarai Rasa Juknevičienė ir A. Kubilius. Taip pat planuojama pasisakyti ir debatuose dėl EP pranešimo, skirto ES-Kinijos santykiams.

Trečiadienį EK pirmininkė Uršula fon der Lajan apžvelgs Komisijos darbą praėjusiais metais – Covid19 pandemijos valdymą bei ekonomikos atsigavimą ir pateiks Komisijos planą bei viziją ateičiai. EP nariai A. Kubilius ir R. Juknevičienė taip pat ketina plenariniame posėdyje išsakyti savo vertinimus.

Be to, trečiadienį EP nariai balsuos dėl Europos Mėlynosios kortelės reformos, susijusios su aukštos kvalifikacijos darbuotojų teisių tobulinimu ir lankstumo didinimu tai leis Europos valstybių darbdaviams samdyti žmones iš kitų šalių bei pritraukti daugiau reikalingų įgūdžių turinčių migrantų.

EP nariai diskutuos ir balsuos dėl teisės aktų, kurie leis sustiprinti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrą bei leis geriau spręsti tarptautinius iššūkius sveikatos srityje.

Trečiadienį numatoma, kad EP nariai priims Brexit koregavimo rezervą 5 mlrd. eurų apimties fondą, kuris leis sušvelninti Didžiosios Britanijos pasitraukimo iš ES socialines ir ekonomines pasekmes.

×