Europarlamentaras A.Kubilius: „Mums svarbi Ukrainos ir Rytų Partnerystės valstybių sėkmė“

2019-10-31 | Ukraina

Europos Parlamento (EP) narys Andrius Kubilius spalio 30 – 31 dienomis lankosi Kijeve, (Ukraina), kur įvyko pirmasis Euronest Parlamentinės Asamblėjos (PA) biuro posėdis. Europarlamentaras yra šios asamblėjos ko-pirmininkas. A.Kubilius bei Euronest PA delegacija taip pat susitiko su Ukrainos Aukčiausios Rados pirmininko pavaduotoja Olena Kondratiuk, Rados komitetų pirmininkais B.Yaremenko, I.Klympush-Tsinsadze, kitais  aukštais šalies ir ES pareigūnais.

A.Kubilius pabrėžė, kad Euronest delegacija supranta iššūkius, su kuriais susiduria Ukraina, ir yra pasirengusi visomis priemonėmis padėti šaliai integracijos į Europą procese.

„Mums labai svarbi Ukrainos ir Rytų Partnerystės valstybių sėkmė. Tikimės tolimesnio intensyvaus bendro darbo, kad visi kartu tai  pasiektume“, – sakė EP narys.

Aukščiausios Rados vicepirmininkė O. Kondratiuk teigė, jog Ukraina siekia tapti Europos Sąjungos nare, nepaisant to, koks sudėtingas ir ilgas šis kelias. Ji padėkojo delegacijos vadovui A. Kubiliui ir biuro nariams už nuolatinę paramą Ukrainai įgyvendinant reformas bei siekiant europinių standartų.

„Europos Sąjungai rūpi reformų sėkmė Ukrainoje ir kitose Rytų Partnerystės šalyse. Rūpi ir taika bei šių šalių suverenumas ir teritorinis vientisumas. Pastaruoju metu šiame regione matome daug kaitos ir dinamikos, į kurią dinamiškai turi reaguoti ir Europos Sąjunga. Pribrendo  metas Europos Sąjungai modernizuoti ir diferencijuoti Rytų Partnerystės politiką, ir šiame procese Euronest suvaidins labai svarbų vaidmenį“, – teigė A. Kubilius.

„Euronest“ yra tarpparlamentinė Asamblėja tarp Europos Parlamento (EP) ir Rytų Partnerystės šalių parlamentų. Asamblėją sudaro 60 Europos Parlamento narių delegacija ir po 10 narių iš kiekvienos Rytų partnerystės šalies Parlamento.

×