Europos Parlamentą aplankė pirmoji ekskursantų grupė iš Lietuvos nuo pandemijos pradžios

2021-10-11 |

Spalio 8–9 dienomis Europos Parlamente Strasbūre vyko 2021 metų Europos jaunimo renginys  (angl. European Youth Event). Jaunimas iš visos Europos pagaliau turėjo galimybę vėl gyvai dalyvauti renginyje kartu su politikais, įvairiais ekspertais ir visuomenės interesų aktyvistais.

Kartu tai tapo galimybe Europos Parlamento nariams paskatinti Lietuvos jaunimą vykti į Strasbūrą ir dalintis gyvai savo idėjomis apie Europos ateitį. Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Liudas Mažylis pakvietė po dešimt 16–30 metų jaunimo atstovų iš visos Lietuvos į pirmąją ekskursiją nuo pandemijos pradžios. EP nariai džiaugiasi, kad 2021 m. Europos jaunimo renginio dalyviai iš Lietuvos ir pirmieji ekskursantai po ilgo laiko buvo itin pilietiški, atsakingi ir aktyvūs.

Kelionės metu mūsų šalies jaunimo atstovai autobusu aplankė ne tik Strasbūrą ir jame esantį Europos Parlamento pastatą, bet kartu susipažino ir su kitais ES miestais, tokiais kaip Varšuva ir kt. Pasak europarlamentarų, džiugu, kad ES po truputį atsigauna nuo pandemijos ir jaunimas, kuris toliau formuos Europos ateitį, vėl turėjo galimybę gyvai aplankyti Europos Parlamentą.

EP nariai tikisi, kad tai bus puikus pavyzdys, kaip ekskursijos galės vykti toliau, laikantis visų COVID-19  pandemijos valdymo reikalavimų ES ir būtinų atsargumo priemonių.

×