Europos Parlamentas balsuos dėl priemonių, švelninančių koronaviruso pandemijos pasekmes ekonomikoms

2020-03-25 | COVID-19

Šį ketvirtadienį, kovo 26 d., neeilinėje plenarinėje sesijoje Europos Parlamento (EP) nariai balsuos dėl pirmų trijų Europos Komisijos pasiūlytų priemonių, kurios turėtų padėti stabdyti COVID-19 plitimą ir kovoti su jo ekonominiais padariniais Europos Sąjungos šalims narėms. 

Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos delegacijos Lietuvoje vadovas Andrius Kubilius pabrėžia, kad Europos Parlamentas yra pasirengęs remti būtinas kovos su viruso protrūkiu priemones.

„Koronaviruso protrūkis yra didžiulis iššūkis visai Europos Sąjungai ir jos narėms. Siekiant sušvelninti neigiamas pasekmes šalių narių ekonomikoms – parlamentas balsuos dėl įvairių priemonių. Suderintas ES atsakas į krizę apima 37 mlrd. eurų vertės priemonių paketą, skirtą teikti finansinę paramą ne tik sveikatos priežiūros sektoriui, bet ir įmonėms bei gyventojams, kad būtų apsaugotos jų pajamos ir darbo vietos“, – teigia A. Kubilius. 

Taip pat plenarinėje sesijoje EP nariai balsuos dėl Europos Komisijos pasiūlymo išplėsti ES solidarumo fondo taikymo sritis, kad jos apimtų kritines visuomenės sveikatos situacijas. Komisija siūlo nustatyti, kad visuomenės sveikatos krizės būtų laikomos viena iš ekstremaliųjų situacijų, kurioms ištikus galima gauti ES solidarumo fondo pagalbą.

Tokiu būdu labiausiai nukentėjusios valstybės narės galėtų gauti papildomą iki 800 mln. eurų paramą. Dėl paramos iš ES solidarumo fondo būtų sprendžiama kiekvienu konkrečiu atveju.

Šioje plenarinėje sesijoje taip pat bus balsuojama dėl EK pasiūlymo stabdyti tuščių lėktuvų skrydžius. 

Tam, kad šie pasiūlymai įsigaliotų, jiems dar turės pritarti Taryba.

Europarlamentaras A. Kubilius taip pat teigiamai vertina Europos Centrinio Banko paskelbtą apie 750 mlrd. eurų planą, skirtą mažinti krizės poveikį ES ekonomikai, perkant vyriausybės ir įmonių obligacijas.

Jo teigimu, nors ekonominės krizės neišvengsime, bet svarbiausia – pamokos iš 2008-2009 m. finansinės krizės yra išmoktos: ir Lietuvoje, ir Europos Sąjungoje. 

„Svarbiausias mūsų ginklas, be mūsų pačių gebėjimo atlaikyti sudėtingus išbandymus – buvo, yra ir liks tas pats: Europos Sąjungos solidarumas. Jis tokiose krizėse yra išbandomas. O išbandytas darosi tik tvirtesniu. Tą matome ir šiandien“, – sako EP narys A. Kubilius.

Plenarinė sesija prasidės kovo 26 d. 10 val. ir bus atvira tiems europarlamentarams, kurie jau yra Briuselyje. Briuselyje nesantys EP nariai dalyvauti galės nuotoliniu būdu.

EP neeilinės plenarinės sesijos posėdžio darbotvarkę ir teikiamus siūlymus rasite čia: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/OJQ-9-2020-03-26_LT.html 

×