Europos Parlamente su pilietinės visuomenės atstovais ir ekspertais aptartos ES Rytų Partnerystės politikos gairės

2019-12-04 | Europos Parlamentas

Trečiadienį Europos Parlamente (EP) įvyko EURONEST Parlamentinės Asamblėjos pirmininko Andriaus Kubiliaus inicijuotas parlamentinio „ES Kaimynystės rytų forumo“ renginys, kurio metu ekspertai bei Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos pilietinės visuomenės atstovai pasidalino nuomonėmis apie europarlamentaro pateiktas ir Europos liaudies partijos kongrese neseniai patvirtintas ES Rytų Partnerystės politikos gaires. Jose numatyta siekti gilesnės pageidaujančių ir tam pasiruošusių Rytų Partnerystės valstybių (pirmiausia – Ukrainos, Sakartvelo, Moldovos) integracijos į Europos Sąjungą.

EP narys A. Kubilius pabrėžė pilietinės visuomenės vaidmenį Rytų partnerių ir ypač – asociacijos su ES trio šalių Vyriausybėmis – įgyvendinant ES struktūrines reformas.

„Nevyriausybinis sektorius turi išlikti aktyviu tam, kad būtų apginta ES reformų darbotvarkė, ypač jei minimoms šalims būtų siūloma stiprinti bendradarbiavimą su Europos Sąjunga. Todėl ES turėtų tik stiprinti paramą nevyriausybiniam sektoriui, kuris yra svarbus įgyvendinant ir Asociacijos Trio strategiją“, – sakė A. Kubilius.

Į pirmąjį forumo renginį pakviesti atstovai iš Europos Parlamento, kitų ES institucijų, idėjų kalvių (angl. – Think Tank), įsikūrusių Briuselyje ir trijose asocijuotose šalyse, šių šalių nevyriausybinio sektoriaus.

Šiame renginyje pilietinės visuomenės atstovai taip pat pristatė Sakartvelo, Moldovos, Ukrainos pilietinės visuomenės platformų bendrą deklaraciją dėl bendradarbiavimo siekiant Europos integracijos, patvirtintą lapkričio 13 d. Kijeve.

Prieš kelias savaites EP narys A. Kubilius europarlamentarams ir ES institucijų atstovams pristatė „Trio strategiją 2030“, kurioje pateikti siūlymai dėl ES Rytų Partnerystės politikos ateities. Strategija susilaukė didelė EP narių dėmesio ir palaikymo.

„ES Kaimynystės Rytų forumas“ surengtas prieš šį savaitgalį Tbilisyje (Sakartvelo) prasidėsiančią EURONEST Parlamentinės Asamblėjos aštuntąją sesiją, kurioje dalyvaus Europos Parlamento nariai (delegacijos vadovas ir sesijos vienas iš dviejų pirmininkų – Andrius Kubilius), bei parlamentarai iš Ukrainos, Moldovos, Sakartvelo, Armėnijos, Azerbaidžano ir Baltarusijos.

×