Europos Parlamento ELP frakcijoje – paramedikės J. Pajevskos-Tairos liudijimai apie Rusijos okupantų kankinimus

2022-11-09 | Ukraina

Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkės Rasos Juknevičienės iniciatyva šiandien frakcijos posėdyje vyko susitikimas su Ukrainos medicinos darbuotoja Julija Pajevska-Taira (Yulia Paevska Tayra), kurią Rusijos okupantai kovo mėnesį pagrobė humanitariniame koridoriuje prie apsupto Mariupolio bei laikė įkalintą nelaisvėje. J. Pajevska prasidėjus karui, gelbėjo šimtus civilių ir karių gyvybių  ir transliavo filmuotus vaizdus iš okupuoto Mariupolio.

Frakcijos posėdžio metu kalbėjusi paramedikė dėkojo Europos Parlamento nariams už pagalbą ir paramą Ukrainai bei ragino nenustoti jos teikti.

Ukraina turi laimėti, nes tai kova už laisvą ir demokratišką pasaulį, sakė J. Pajevska.

Ji taip pat atskleidė šiurpias aplinkybes, kuriomis buvo kalinama Rusijos kariuomenės nelaisvėje.

Rusai mane kankino, grasino sušaudyti, taip pat man inkriminavo nusikaltimus, kurių aš nepadariau. Jie teigė, kad esu lesbietė, nors ja nesu, teigė, kad žudžiau žmones, bet tai netiesa. Kalėjime buvau laikoma be būtinų vaistų, tris mėnesius turėjau vilkėti tuos pačius rūbus”, pasakojo J. Pajevska.

Ji liudijo, kad šimtai kitų įkalintų ukrainiečių moterų buvo mušamos, kankinamos ir žeminamos. Pasak paramedikės, okupuotose teritorijose rusai įsteigia kankinimo kambarius, atsiveža specialias žmonių kankinimo priemones, jie naudoja ne tik ginklus, bet ir propagandą bei psichologinį spaudimą.

Jie vagia vaikus iš tėvų ir išveža juos į Rusiją, sakė moteris.

Praėjusių balandį Julijos dukra Ana Sofija kreipėsi į mus čia, Europos Parlamente. Džiaugiuosi, kad Julija pagaliau yra saugi ir galime su ja susitikti Parlamente bei išklausyti Rusijos agresijos aukų ir išgyvenusiųjų liudijimus iš pirmų lūpų. Mūsų frakcija pasirengusi  daryti  viską, kas įmanoma, kad prisidėtų prie Rusijos okupantų pagrobtų Ukrainos moterų išlaisvinimo, teigė ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė.

Nors Taira buvo paleista, nelaisvėje dar laikoma daug ukrainiečių moterų.

Posėdyje kalbėjęs EP narys Andrius Kubilius dėkojo J. Pajevskai už jos veiklą ir papasakojo apie Europos Parlamento narių pastangas padėti Ukrainai. Jo iniciatyva buvo įsteigtas įvairių valstybių parlamentarus vienijantis United for Ukrainetinklas, kurio tikslas teikti paramą kariaujančiai Ukrainai. Neseniai įvyko šio tinklo atstovų vizitai į įvairias Europos sostines, kur buvo diskutuojama apie tolimesnę pagalbą Ukrainai. Be to, EP nario teigimu, Parlamente bus siekiama priimti rezoliuciją, kuria Rusija būtų pripažinta teroristine valstybe.

×