Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcija ragina nepripažinti rinkimų Rusijoje

2021-09-21 | Rusija

Europos Parlamento Europos liaudies partijos (ELP) frakcija paragino ES nepripažinti rinkimų Rusijoje.

„Tai, kas įvyko Rusijoje rugsėjo 17–19 dienomis, nebuvo rinkimai. Iš rusų buvo išplėšta galimybė laisvai spręsti dėl savo šalies likimo. ELP frakcija ragina ES ir jos valstybes nares nepripažinti šių rinkimų rezultatų“, sakė ELP frakcijos pirmininko pavaduotoja, atsakinga už užsienio politiką, Sandra Kalnietė ir pagrindinis pranešėjas Rusijos klausimu Andrius Kubilius.

„Neleidžiant opozicijos kandidatams dalyvauti rinkimuose, persekiojant laisvą žiniasklaidą, uždraudžiant naudoti „protingo balsavimo“ (balsuoti 3 dienas) procedūrą, neleidžiant ESBO/ODHIR tarptautiniams stebėtojams atvykti stebėti rinkimų, – tai tik parodo, kaip Kremlius bijo Rusijos žmonių “, – pabrėžė parlamentarai.

„Per tris balsavimo dienas buvo pranešta apie daugybę rimtų rinkimų pažeidimų. Režimas naudojo elektroninio balsavimo sistemą galutiniams balsavimo rezultatams formuoti be jokios nepriklausomos priežiūros, ypač Maskvos rinkimų apygardose. Rinkimai vyko bauginančiojeatmosferoje ir nutildant bet kokius kritiškus balsus. Ir turimas rezultatasprecedento neturintis klastojimo rezultatas, atrodo,dar didesnio masto nei 2016 m. Tai dar labiau susilpninaVladimiro Putino valdymo teisėtumą “, – pabrėžė S. Kalniete ir A. Kubilius.

„Tai, kas vyko Rusijoje, visiškai skiriasi nuo to, ką matome demokratinėse šalyse, įskaitant kaimyninę Ukrainą, kur Ukrainos valdžia nebijo surengti skaidrių ir sąžiningų rinkimų. Jei rinkimai Lietuvoje, Latvijoje ar bet kurioje kitoje ES valstybėje narėje būtų organizuojami taip gėdingai, kaip buvo daroma Rusijoje, tie „rinkimai“ tikrai būtų laikomi neteisėtais “, – apibendrino EP nariai.

×