Europos Parlamento komitetai svarstys, kaip reaguoti į Rusijos vykdomą Lietuvos teisėjų persekiojimą

2021-03-16 | Sausio 13 byla

Europos Parlamento narės Rasos Juknevičienės iniciatyva Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų (LIBE) bei Užsienio reikalų (AFET) komitetų bendrame posėdyje kovo 18 d., 16:15 val., bus svarstoma, kaip reaguoti į Rusijos vykdomą Sausio 13-osios bylos teisėjų persekiojimą

Bendrame komitetų posėdyje turėtų dalyvauti Lietuvos teisingumo ministrė, Teisėjų tarybos, Generalinės prokuratūros,  Europos Komisijos atstovai.

Rusijos tyrimų komitetas pernai gruodį pranešė, kad Vilniaus apygardos teismo teisėjams Virginijai Pakalnytei-Tamošiūnaitei, Artūrui Šumskui ir Ainorai Kornelijai Macevičienei už akių pateikė kaltinimus dėl neva žinomai neteisėto nuosprendžio priėmimo Rusijos piliečiams.

Vilniaus apygardos teismas 2019 metų kovą daugiau kaip 60 buvusių sovietų pareigūnų, karininkų pripažino kaltais dėl nusikaltimų žmoniškumui ir karo nusikaltimų už jų vaidmenį per sovietų agresiją 1991 metų sausį. Dauguma iš jų buvo nuteisti už akių.

Komiteto posėdį galite stebėti čia: https://multimedia.europarl.europa.eu/en/afet-libe_20210318-1515-COMMITTEE-AFET-LIBE_vd 

×