Europos Parlamento nariai jungiasi prie kampanijos, kuria reikalaujama, kad Rusijos Federacija išlaisvintų pagrobtus ukrainiečių civilius

2022-03-30 | Rusijos karas prieš Ukrainą

Europos Parlamento nariai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė jungiasi prie Ukrainos žmogaus teisių gynimo organizacijos, žmogaus teisių centro Zmina, akcijos #TheTaken, kuria reikalaujama Rusijos paleisti dešimtis šios šalies karinių pajėgų pagrobtų ukrainiečių civilių.

„Rusijos karinės pajėgos Ukrainoje grobia civilius tai yra karo nusikaltimas, taip siekiama terorizuoti ukrainiečius ir juos įbauginti. Pagrobta ir nežinoma kryptimi išvežta jaudaugiau nei 30 civilių žurnalistų, pagalbą teikiančiųdarbuotojų, bendruomenių atstovų, išrinktų pareigūnų, savanorių ir medikų. Su jais kontaktų nėra iki šiol. Reikalaujame, kad Rusija paleistų savanorę medikę Tairą irkitus pagrobtus asmenis“, sako ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė.

Prie akcijos jau prisijungė garsūs pasaulio politiniai lyderiai – Didžiosios Britanijos (DB) užsienio reikalų sekretorė Liz Trus, Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmitro Kuleba, buvęs DB premjeras Deividas Kameronas, buvęs Švedijos premjeras Karlas Biltas, istorikas Fransis Fukujama ir kiti visuomenės veikėjai ir verslininkai.

Žmogaus teisių centras Zmina paviešino Rusijos valdžios pagrobtų žmonių sąrašą ir reikalauja nedelsiant juos paleisti. Organizacijos teigimu, Rusijos valdžia atsakinga tikslingąžmonių grobimą siekiant įbauginti ukrainiečius ir juosnutildyti.

Pasak Zmina vadovės Tetjanos Pečončik, Rusija suaiko irišveža civilius žmones, siekdama palaužti Ukrainos žmoniųdvasią. Tai nėra kariai – tai žurnalistai, aktyvistai, savanoriai, bendruomenių atstovai, rinkti pareigūnai ir kiti. skaičiaiauga kasdien

Iki šiol naujai Rusijos okupuotose Ukrainos teritorijose yra užfiksuoti 39 dingimo ir neteisėto žmonių sulaikymoatvejai.

Chersono apskrities žurnalistas Olegas Baturinas buvopagrobtas ir sulaikytas aštuonias dienas. Jis paleistas buvoKovo 20 d. Pasak žurnalisto, jis buvo mušamas, iš jo buvo tyčiojamasi, jo gyvybei buvo grasinama: „ beveik negavaumaisto, vandens keletą dienų. Jie norėjo mane palaužti, sužlugdyti. Jie norėjo parodyti, kas atsitiks kitiemsžurnalistams: jūs būsite sužlygdyti, nužudyti.”

Prie akcijos norintys prisijungti asmenys kviečiamipasidalinti socialiniuose tinkluose prie šio pranešimo prisegtanuotrauka kartu su tekstu (anglų k.):

Putin can’t take Ukraine so he’s taking its people. Dozens of civilians are missing and thousands more deported to Russia. These people have names and faces. Please share them and demand their safe return. Ask@KremlinRussia_E ‘Where are the taken?’ #TheTaken

(vertimas į lietuvių kalbą: Putinas negali užgrobti Ukrainos, todėl jis grobia jos žmones. Dešimtys civilių žmonių dingo ir tūkstančiai yra deportuojami į Rusiją. Šie žmonės turi vardus ir veidus. Pasidalinkite jais ir pareikalaukite juos sugrąžinti. Paklauskite Kremliaus socialiniuose tinkluose, @KremlinRussia_E ‘Kur jie išvežti?’ #TheTaken)

Daugiau informacijos: https://zmina.ua/en/event-en/the-taken-zmina-launches-a-campaign-about-missing-ukrainians/

 

×