Europos Parlamento narių laiške Baltarusijos karinei vadovybei – raginimai ginti Baltarusijos žmones, o ne vykdyti neteisėtus A. Lukašenkos įsakymus

2020-10-06 | Baltarusija

25 Europos Parlamento (EP) nariai iš įvairių frakcijų laišku (jį rasite čia: Letter_Armed forces commanders Belarus_EN ) kreipėsi į Baltarusijos kariuomenės vadovybę, ragindami apsispręsti, ar vadovautis duota priesaika ginti Baltarusijos žmones, ar paklusti neteisėtai valdžią užgrobusio piliečio Aleksandro Lukašenkos neteisėtiems įsakymams. Šį kreipimąsi inicijavo europarlamentarė, buvusi Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė.

Laiške pažymima, kad „A. Lukašenka neteisėtai suorganizavo savo paties slaptą inauguraciją š. m. rugsėjo 23 d., tačiau ji nei morališkai, nei teisiškai nepagrįsta, todėl to pasekoje jis negali būti Prezidentu ir Ginkluotųjų Baltarusijos pajėgų vadu“.

„Duoti neteisėtus įsakymus – nusikaltimas, vykdyti neteisėtus įsakymus – taip pat nusikaltimas. Tarptautinė bendruomenė tirs šiuos nusikaltimus“, – rašoma EP narių kreipimesi.

„Jūs, kariuomenės ir policijos žmonės, taip pat esate baltarusiai ir tokie patys kaip gatvėse taikiai protestuojantys žmonės, reikalaujantys savo teisių ir sąžiningų rinkimų. Jūs turėtumėte ginti civilius, o ne mušti ir gąsdinti juos, tame tarpe ir nėščias moteris bei vyresnio amžiaus žmones. Tai istorinis posūkis, kurio metu jūs turite priimti teisingą sprendimą – būti perversmo ir karinės chuntos dalimi, ar stoti istorijos bei taikios Baltarusijos tautos, tiesiog prašančios gerbti jų teises, pusėn“, – laiško turinį komentuoja EP narė R. Juknevičienė.  

EP nariai ragina išgirsti savo bendrapiliečių balsą bei savo sąžinės balsą.

„Neatsisukite prieš savo tautiečius, neįgalinkite neteisėto valdžios užgrobimo, netapkite Lukašenkos karinės chuntos dalimi, nebūkite nusikaltimo bendrininkais“, – teigia europarlamentarai.

Taip pat jame pažymima, kad „Baltarusijos žmonės Svetlaną Cichanouskają laiko prezidento rinkimų nugalėtoja ir išrinktąja Prezidente, o Koordinacinė Taryba yra tarpinė žmonių, norinčių demokratinių pokyčių Baltarusijoje, atstovybė. Tai buvo pripažinta ir š. m. rugsėjo 17 d. Europos Parlamento rezoliucijoje dėl situacijos Baltarusijoje“. 

Laiškas išsiųstas Baltarusijos gynybos ministerijai bei karinių pajėgų vadams elektroniniu bei įprastu paštu.

×