Europos politikai reikalauja išlaisvinti A. Navalną

2021-04-09 | Aleksejus Navalnas

Įvairių Europos Sąjungos valstybių parlamentarai, Europos Parlamento nariai pasirašė kreipimąsi į Rusijos valdžios institucijas dėl kalėjime esančio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno prastėjančios sveikatos būklės, kviesdami suteikti jam adekvatų medicininį gydymą bei jį išlaisvinti. Tai padaryti nurodė ir Strasbūro Europos Žmogaus Teisių teismas.

“Visa Europa atidžiai stebi Navalno, kurio sveikata blogėja, situaciją. Navalnui turi būti suteikta medicininė pagalba, jis turi būti išlaisvintas, o taip pat ir kiti Rusijos kalėjimuose laikomi politiniai kaliniai. Tikimės, kad ES pasiųs Kremliaus režimui rimtą signalą ir išnaudos visas turimas priemones, siekiant Navalno išlaisvinimo. ES taip pat turėtų sukurti naujus instrumentus, kaip Teisingumo centrą ir automatišką sankcijų įvedimą, siekiant sparčios reakcijos į nuolatinius žmogaus teisių pažeidimus Rusijoje”, – pažymi EP narys, nuolatinis EP pranešėjas Rusijos klausimais Andrius Kubilius.

Europos Parlamento nariai, įvairių šalių parlamentarai ir senatoriai kreipėsi į ES institucijas bei į Europos Tarybą, kad ši ne tik pareikalautų Rusijos valdžios laikytis savo įsipareigojimų, bet ir nedelsiant suorganizuotų Europos ir kitų Vakarų valstybių diplomatų vizitą pas A. Navalną, nepaisant prastos sveikatos vis dar kalintį Pokrovo miesto pataisos kolonijoje. 

“Mes tvirtai tikime, kad šis kreipimasis į Europos teisės aktų leidėjus bus įgyvendintas, ir ne tik A. Navalnas, bet ir kiti Rusijos politiniai kaliniai bus nedelsiant paleisti. Kitu atveju, Europa ir Vakarai turi prieiti aiškios išvados ir ieškoti kitų spaudimo priemonių Putino Rusijai”, – rašo kreipimosi autoriai.

×