Grupė EP narių kreipėsi į ES vadovybę dėl įkalintų Honkongo aktyvistų

2021-01-27 | Europos Sąjunga

Grupė Europos Parlamento (EP) narių, priklausančių neformaliai Honkongo priežiūros grupei, kreipėsi į Europos Sąjungos vadovybę reikšdami nepasitenkinimą ES baikščia vieša pozicija dėl Kinijos saugumo įstatymo Honkongui. Pasirašiusųjų tarpe ir Lietuvos europarlamentarai, ELP frakcijos nariai Andrius Kubilius bei Rasa Juknevičienė.

Savo laiške jie pažymėjo, kad “šis nuo 2020 m. birželio įsigaliojęs įstatymas leidžia Pekino ir Honkongo valdžiai nacionalinio saugumo vardu bauginti, sulaikyti, kalinti ir apkaltinti kriminaliniais nusikaltimais prodemokratiškus protestuotojus bei imtis kitų plataus masto priespaudos veiksmų”.

“Giliai apgailestaudami pažymime, kad šiame kontekste Šenzeno provincijoje trims metams kalėjimo buvo nuteisti 10 Honkongo aktyvistų. Taip pat pabrėžiame, kad sausio mėnesį sulaikyti 53 opozicijai priklausantys asmenys, o sausio 14 d. – sulaikyta 11 asmenų dėl tariamos pagalbos aukščiau minėtiems asmenims“, – rašo EP nariai.

Nuteistųjų tarpe taip pat yra Honkongo bei Portugalijos pilietis, o tai reiškia –  ir ES pilietis p. Kok Tsz-Lun, kuris viso sulaikymo metu buvo laikomas be galimybės komunikuoti ir kurio pagrindinės teisės buvo nuolat pažeidžiamos, tad ES dėl jo turi imtis atitinkamų veiksmų.

“Mes bijome, kad be tarptautinės bendruomenės paramos, ypač – Europos Sąjungos, spaudimas Honkongo piliečiams bus ne tik nesustabdytas, bet ir išsiplės. Iš Honkongo gauta informacija rodo, kad britų pasus turintiems asmenims gali būti ne tik apribota galimybė dalyvauti rinkimuose, bet taip pat ir balsavimo teisė, o Honkongo rinkimų įstatymas pakeistas pagal Pekino nurodymus taip, kad padarys žalą demokratijai“, – teigia kreipimesi europarlamentarai.

Todėl jie ES vadovybę kviečia suteikti ES stipresnį balsą klausimuose, susijusiuose su Honkongu.

Kreipimąsi pasirašė 27 įvairias EP frakcijas atstovaujantys nariai.

×