Iškilūs Europos politikai ragina kuo skubiau taikyti sankcijas Kremliaus režimui ir stabdyti „Nord Stream 2“ projektą, jei A. Navalnas nebus išlaisvintas

2021-02-22 | Nord Stream 2

Europos Parlamento nariai Rasa Juknevičienė ir Andrius Kubilius, kartu su kolegomis iš įvairių frakcijų, buvę valstybių vadovai, parlamentų komitetų pirmininkai ir iškilūs politikai, ekspertai, visuomenės veikėjai, žmogaus teisių aktyvistai ir Rusijos opozicijos nariai kreipėsi į Europos Komisijos Pirmininkę Uršulą von der Leyen ir Europos Vadovų Tarybos Pirmininką Charles Michelį, ragindami Europos Sąjungos vadovybę kuo skubiau spręsti Aleksejaus Navalno įkalinimo klausimą.

Laiške aukščiausi Europos pareigūnai raginami siekti, kad A. Navalnas būtų nedelsiant išlaisvintas, ir sustabdytas jėgos struktūrų smurtas prieš Rusijos žmones, dalyvaujančius taikiuose protestuose, palaikančiuose A. Navalną. Tam siūloma pasitelkti Europos žmogaus teisių sankcijų mechanizmą, Europos Magnitskio aktą, siekiant išviešinti asmenis, atsakingus už žmogaus teisių pažeidimus prieš A. Navalną, įskaitant ir pasikėsinimą jį nužudyti, bei prieš taikius Rusijos protestuotojus.

Pasirašiusieji pažymi, kad jei Rusijos valdžios institucijos nesugebės bendradarbiauti, turėtų būti taikomos tikslinės sankcijos asmenims ir įmonėms, atsakingoms už režimo vykdomą teroro politiką bei žmogaus teisių pažeidimus. Tas pats turėtų būti taikoma ir strateginiams Kremliaus projektams, kurie naudingi Putino režimui, pavyzdžiui, „Nord Stream 2“.

Visas kreipimasis (angl.) pridedamas.

Letter to EU leadership_Navalny Feb2021

×