Istorinio Baltramiejaus vizito metu Seime buvo diskutuojama apie bažnyčių ir religinių bendruomenių reakciją į karą ir konfliktus

2023-03-21 |

Europos Parlamento Europos liaudies partijos frakcijos „Tarpkultūrinio ir religinio dialogo“ darbo grupės narė Rasa Juknevičienė  kovo 22 d.  Lietuvos Respublikos Seime, Konstitucijos salėje, pakvietė į konferenciją „Bažnyčių ir religinių bendruomenių reakcija į karą ir konfliktus”,  kurioje dalyvavo ir Vilniuje viešintis J. Š. Ekumeninis patriarchas Baltramiejus bei Chalkedono Metropolitas Emanuelis.

Konferenciją, kuri skirta religijų vaidmeniui atsakant į dėl konfliktų kylančius socialinius iššūkius, taip pat tarpreliginiam dialogui siekiant taikos ir konfliktų sprendimo, atidarė ir sveikinimo žodį tarė Europos Parlamento ELP frakcijos vicepirmininkas Janas Olbrichtas, Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė–Nielsen, Lietuvos Respublikos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

„Religija neturėtų tapti užsienio politikos įrankiu Putino rankose. Kremlius naudoja religiją kaip įrankį legitimizuoti karą, kontroliuoti visuomenę, eliminuoti alternatyvius moralinių autoritetų šaltinius ir išplėsti savo įtaką už Rusijos ribų, – teigia europarlamentarė R. Juknevičienė.

Renginyje pasisakė Ekumeninis patriarchas Baltramiejus bei Europos Vykupų konferencijų tarybos pirmininkas, Vilniaus Arkivyskupas Gintaras Grušas.

ELP frakcija, yra vienintelė Europos Parlamente, kuri ilgą laiką vysto dialogą su ortodoksais, katalikais, protestantais, musulmonais ir žydais, siekdama suprasti įvairių religinių organizacijų nuomonę ir veiklą tokiais klausimais kaip socialinė įtampa, migracija ir švietimas.

Renginio transliacijos įrašas:  https://www.youtube.com/watch?v=o9MdCgFbY1o

×