Įvairių šalių parlamentarai kreipėsi į ES, G7 vadovus bei tarptautines organizacijas siūlydami inicijuoti taikaus valdžios perdavimo procesą Baltarusijoje

2021-03-24 | Baltarusija

Europos Parlamento, neformalios demokratinės Baltarusijos draugų grupės parlarmente nariai Andrius Kubilius bei Andžejus Halickis (Andrzej Halicki), Lietuvos Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis, Ukrainos ir Lenkijos neformalių demokratinės Baltarusijos draugų parlamentinių grupių pirmininkai Aleksejus Gončarenko (Olexey Honcharenko) ir Robertas Tiškevičius (Robert Tyszkiewicz) kreipėsi į ES, jos šalių narių, G7 ir šalių partnerių vadovus bei tarptautines organizacijas, siūlydami imtis lyderystės ir inicijuoti taikaus valdžios perdavimo procesą organizuojant naujus rinkimus Baltarusijoje. 

“Nuo pat suklastotų 2020 m. rupgjūčio 9 d. rinkimų Baltarusijos žmonės rinkdamiesi į šimtatūkstantinius taikius protestus visoje Baltarusijoje ir užsienyje reikalauja Baltarusijos laisvės. Aleksandras Lukašenka ir jo režimas pavogė Svetlanos Cichanouskajos pergalę, suklastojo rinkimus ir pradėjo brutalią kovą prieš savo žmones. Nelegitimus Lukašenkos režimas ėmėsi brutalių represijų prieš dešimtis tūkstančių taikių protestuotojų, naudojant nekaltų žmonių kankinimą, ko pasekoje daugelis piliečių patyrė traumas, o dalis jų – Aleksandras Taraikovskis, Aleksandas Vichoras, Nikita Krivcovas, Konstantinas Šišmaku, Genadijus Šutau, Denisas Kuznecovas, Romanas Bondarenko ir kiti – mirė”, – rašo kreipimesi parlamentarai. 

Pasak jų, Baltarusijoje kali beveik 300 politinių kalinių. Marija Kalesnikava, Viktoras Babarika, Sergejus Cichanouskis, Mykolas Statkevičius, Pavelas Severinecas, Igoris Losikas ir kiti vis dar kali už savo svajonę vėl pamatyti laisvą Baltarusiją.

“Kovo 25-osios, Laisvos Baltarusijos dienos proga, mes, pasirašiusieji, reiškiame solidarumą su demokratine Baltarusija ir reiškiame visišką paramą šiai Baltarusijos, mūsų artimiausios kaimynės, žmonių didžiulei aukai ir drąsai,” – rašo kreipimosi autoriai.

Taip pat jie pakvietė Europos Sąjungos, Jungtinių Valstijų, Kanados ir kitų valstybių Parlamentus organizuoti “Demokratinės Baltarusijos” grupes bei koordinuoti savo pastangas. 

Kreipimąsi pasirašę parlamentarai teigia, kad tarptautinės bendruomenės pastangos turėtų vesti į represijų ir teroro Baltarusijoje pabaigą, visų sulaikytųjų ir politinių kalinių išlaisvinimą ir laisvų, demokratinių rinkimų organizavimą iki 2021 m. rugpjūčio 9 d. 

×