Kokios Europos norime mes (apklausa)?

2021-05-09 | Konferencija dėl Europos ateities, Europos ateitis

 

Konferencija dėl Europos ateities – daugybė renginių, vyksiančių ištisus metus, ir įtraukiančių tiek ES institucijas, tiek nacionalinius parlamentus, tiek daugelį pilietinės visuomenės organizacijų bei paprastus europiečius. Konferencijos darbe viso dalyvauja 8 Lietuvos atstovai, o tarp A.Kubilius yra vienintelis Lietuvoje rinktas Europos Parlamento narys. Su Konferencijos struktūra galima susipažinti grafike, patalpintame Konferencijos puslapyje.

Konferencijos darbas yra padalintas į kelias plačias temas: klimato kaita, sveikata, stipri ES ekonomika bei darbo vietų kūrimas, Europos Sąjungos vieta Pasaulyje, vertybės, bendros visai Europai, teisinė valstybė ir saugumas, skaitmeninė transformacija, Europos demokratija (bei institucijų veikimas), migracija, švietimo, kultūros, jaunimo ir sporto politika (daugiau apie Konferencijos svarstomas temas – Konferencijos pateikiamoje medžiagoje).

Daugiau informacijos apie pačią Konferenciją, joje svarstomas temas ir galimybes prisijungti prie Konferencijos veiklos galima rasti oficialioje Konferencijos svetainėje.

EP nario Andriaus Kubiliaus, Konferencijos darbo grupės „ES pasaulyje“ nario, veikla šioje Konferencijoje susijusi su ES užsienio politika bei artimąja Europos kaimynyste rytuose.

ES ateitis spręsis būtent Rytinėje Europos kontinento dalyje. ES turi milžinišką galią daryti įtaką geopolitiniams procesams, pradedant nuo artimiausių kaimynų. Viena iš ES minkštosios galios priemonių yra plėtra į Ukrainą, Sakartvelą, Moldovą, kada nors – ir į Baltarusiją. Bet norint, kad ta plėtra vyktų, ES turi reformuotis viduje, keisti sprendimų priėmimo mechanizmą.

EP nario Andriaus Kubiliaus lūkestis dėl Konferencijos dėl Europos ateities – atsižvelgiant į pagrindinių Europos Sąjungos „savininkų“ – europiečių bei valstybių narių – nuomonę, nubrėžti viziją dėl to, kokia Europos Sąjunga bus po trisdešimties metų. Taigi Konferencijos siūlymai turi atitikti ir piliečių nuomonę.

Išsakykite savo nuomonę dviem klausimais dėl ES užsienio politikos ateities: dėl sprendimų priėmimo ir dėl ES plėtros krypčių šioje TRUMPOJE APKLAUSOJE.

×