Kubilius: „Ukrainos pergalė priartins Putino režimo žlugimą ir atvers Rusijos žmonėms kelią pakeisti Rusiją“

2024-02-28 |

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius trečiadienį Strasbūre vykusiuose debatuose pažymėjo, kad Aleksejus Navalnas turėjo svajonę apie „gražią ateities Rusiją“, apie normalią, demokratinę ateities Rusiją. 

„Dėl šios svajonės jis buvo nužudytas. Ar mes tikime demokratine Rusijos ateitimi, demokratijos Rusijoje galimybe? Jei ne, tada bent būkime sąžiningi: nekalbėkime apie tai, kiek daug mes remiame pilietinę Rusijos visuomenę ir Navalno idėjas, nes tokiu atveju tai tik tušti žodžiai“, – kalbėjo 

Jo teigimu, Navalnas buvo drąsus lyderis, kuris galėjo mobilizuoti milijonus žmonių savo asmeniniu pavyzdžiu ir žodžiais „Nebijokite“. Nes tik tokiu būdu šiandieninė Rusija gali būti paversta nuostabia ateities Rusija.

„Mes neprisidėsime prie tokio pokyčio vien tik nuolat kartodami savo „nuobodžius“, praradusius vertę pareiškimus apie solidarumą ir pasmerkimą. Taip, kaip mūsų solidarumo pareiškimai nepadeda Ukrainai laimėti karo. Ukrainai reikia šaudmenų, o mes juos galime suteikti“, – pabrėžė europarlamentaras.

Pasak jo, lygiai taip pat – tik Ukrainos pergalė priartins Putino režimo žlugimą ir atvers Rusijos žmonėms kelią pakeisti Rusiją. 

„Nebijokime Rusijos pralaimėjimo. Galime padaryti, jog tai įvyktų, galime būti drąsūs ir padėti Rusijos žmonėms! Štai taip bus įgyvendinta Navalno svajonė“, – sakė A. Kubilius.

×