Lietuvos europarlamentarai Sakartvele aptars santykių su Rytų partnerėmis ateitį

2019-12-08 | Sakartvelas

Europarlamentarai Andrius Kubilius, Rasa Juknevičienė ir Liudas Mažylis gruodžio 7 – 10 dienomis  dalyvaus Tbilisyje (Sakartvelo) vyksiančioje EURONEST Parlamentinės Asamblėjos (PA) VIII-ojoje plenarinėje sesijoje.

„Energetinis saugumas, ES-Rytų partnerių santykiai ir geopolitiniai iššūkiai – tokios šios parlamentinės asamblėjos svarbiausios temos. Šioje sesijoje taip pat diskutuosime apie Rytų Partnerystės politikos ateitį. Be to, Tbilisyje bandysime padėti Sakartvelo politikams rasti šiandieninės politinės krizės sprendimus”, – sakė EURONEST PA pirmininkas A. Kubilius.

Pasak jo, EURONEST PA susitikimas Tbilisyje būtų dar viena galimybė pakviesti visas politines jėgas susėsti prie bendro stalo ir pagaliau susitarti dėl rinkimų sistemos modelio, pagal kurį galėtų įvykti 2020 m. Parlamento rinkimai Sakartvele.

2019 m. birželį valdančioji partija „Sakartvelo svajonė” ir jos vadovas Bidzina Ivanishvili paskelbė, kad laikysis įsipareigojimo įgyvendinti rinkimų reformą, priims tam reikalingas Konstitucijos pataisas, kad 2020 m. Parlamento rinkimai būtų surengti pagal proporcinę balsų skaičiavimo sistemą. Tačiau 2019 m. lapkričio 14 d. Parlamentui nepavyko priimti reikalingų įstatymų pataisų ir dalis valdančiosios daugumos parlamento narių perėjo į opoziciją bei atsistatydino iš užimamų oficialių pareigų, tame tarpe ir EURONEST Parlamentinės asamblėjos komitetuose.

Asamblėjos plenarinę sesiją atidarys Sakartvelo parlamento pirmininkas Archilas Talakvadzė, jai pirmininkaus A. Kubilius ir Ukrainos Aukščiausios Rados narys Ivanas Krulko.

Šios sesijos metu taip pat vyks įvairių EURONEST komitetų ir darbo grupių posėdžiai, kuriose bus gvildenamos įvairios temos.

EURONEST yra svarbiausias forumas Europos Parlamente, kuriam tenka didžiausia atsakomybė formuoti Parlamento poziciją dėl Rytų Partnerystės politikos.  Asamblėją sudaro 60 Europos Parlamento narių ir po 10 narių iš Rytų Partnerystės valstybių (Armėnijos, Azerbaidžano, Sakartvelo, Moldovos ir Ukrainos) parlamentų.

Vizito metu A. Kubilius taip pat susitiks su Sakartvelo valdžios bei opozicijos atstovais.

×