Liudas Mažylis: „Lukašenka įvėlė Baltarusiją į karą prieš Ukrainą nuo pat pirmos dienos“

2022-10-19 | Karas Ukrainoje, Lukašenkos režimas

„Susiduriame su savotišku propagandos fenomenu“ – teigė Europos Parlamento (EP) narys prof. Liudas Mažylis spalio 19 d. Strasbūro plenarinės sesijos metu vykusiuose debatuose dėl aktyvaus Lukašenkos režimo vaidmens kare prieš Ukrainą. Pasak europarlamentaro, Lukašenka įvėlė Baltarusiją į karą prieš Ukrainą nuo pat pirmos dienos, o vis dar sugeba teigti atvirkščiai.

„Netgi šiuose rūmuose kartais girdime, neva Lukašenka Ukrainoje nekariauja, ar kol kas dar nekariauja. O jis nuo pat pradžių yra įsitraukęs į konvencinį pilnos apimties karą,  atidavęs žemę, orą, logistiką rusams daužyti šiaurines Ukrainos teritorijas“,  – EP tribūnoje kalbėjo L. Mažylis.

Kaip pastebėjo politikas, Lukašenka dabar rengia slaptą mobilizaciją Baltarusijoje. „Jis suteikė savo saugumo pajėgoms pilnus įgaliojimus vykdyti sulaikymus, drausti judėjimą, klausytis pokalbių, netrukdomai patekti pas gyventojus. Taigi galime tikėtis naujų represijų prieš baltarusius,  –  į dabartinę nerimą keliančią situaciją nedemokratinio režimo valdomoje Baltarusijoje dėmesį atkreipė  L. Mažylis. –  Kad pateisintų tai, jis priverstas kurti melus, esą Ukraina ir NATO rengia invaziją į jo žemes. Savo tautai, Baltarusijos žmonėms Lukašenka meluoja, nes bijo.“

Debatų metu L. Mažylis pateikė pasiūlymą Lukašenkai, kurį išsakė baltarusiškai, rusiškai ir angliškai. „Chopic chlusic, batka. Perestan‘ lgat‘, bat‘ka. Stop lying, batka“, – nustoti meluoti „batką“ (t.y. Lukašenką) kvietė europarlamentaras.

L. Mažylis nuo pat totalinio Rusijos karo prieš Ukrainą pradžios įvardija Lukašenką kaip lygiavertį Putinui kaltininką. Kaip pastebi europarlamentaras, juk Rusija nuo pirmų dienų naudoja Baltarusiją kaip karinę bazę bei vykdo apšaudymus iš šios teritorijos. Europos Parlamento gegužės 18 d. rezoliucijoje dėl opozicijos persekiojimo ir profesinių sąjungų vadovų sulaikymų Baltarusijoje išreikšta pozicija, jog visos ES sankcijos, taikomos Rusijai, turi būti griežtai pritaikytos ir Baltarusijai. „Taip, mūsų principinga politika Lukašenkos atžvilgiu stumia jį į vis gilesnę izoliaciją. Tačiau atgrasyti Lukašenką nuo tolimesnio baltarusių siuntimo į mirtį reikalingos kuo skubesnės papildomos sankcijos, nelaukiant iš Baltarusijos diktatoriaus naujų provokacinių veiksmų“, – siūlo L. Mažylis.

×