Netrukus EP sesijoje: pramonės strategija, žiniasklaidos laisvė

2020-11-23 | Europos Parlamentas

Lapkričio 23–26 d. EP nariai ragins EK pateikti patikslintą Europos pramonės ateities strategiją ir balsuos dėl geresnės žurnalistų apsaugos bei viešosios žiniasklaidos nepriklausomumo.

Trečiadienį europarlamentarai balsuos dėl siūlymų paskatinti pakartotinį gaminių naudojimą ir jų remontą, taip pat uždrausti gamintojams tyčia trumpinti gaminių tarnavimo laiką.

Jie taip pat sieks atkreipti dėmesį į gaminius, kuriuose yra pavojingų cheminių medžiagų, nesaugių programų ar kitų pavojų, bei aptars, kaip nuo jų apsaugoti vartotojus.

Po birželį pasiekto EP derybininkų ir ES ministrų susitarimo, trečiadienį Parlamentas ketina pritarti Tarybos pozicijai dėl atstovaujamųjų ieškinių siekiant apsaugoti kolektyvinius vartotojų interesus ES.

EP nariai taip pat ketina kreiptis į Komisiją su prašymu pateikti peržiūrėtą pramonės strategiją, kuri skatintų naujų technologijų mokslinius tyrimus ir plėtrą bei remtų Europos pramonę, pereinant prie žaliosios ir skaitmeninės ekonomikos,

Trečiadienį EP sesijoje vyks diskusija dėl žiniasklaidos laisvės. po kurios europarlamentarai balsuos dėl rezoliucijos šia tema. Jos projekte skiriama dėmesio politinės įtakos ribojimui, žurnalistų apsaugai, neapykantos retorikai, dezinformacijos plitimui bei interneto platformų vaidmeniui.

Trečiadienį europarlamentarai aptars svarbiausias artimiausio Europos Vadovų Tarybos susitikimo temas su Europos Komisijos pirmininke bei Tarybai pirmininkaujančios Vokietijos atstovais. Gruodžio 10–11 d. vyksiančio susitikimo metu Europos lyderiai planuoja įvertinti visuotines koordinuotas pastangas įveikti COVID-19 pandemiją, taip pat aptarti vakcinų kūrimą ir testavimą. Bus skiriama dėmesio klimato kaitos problemai ir siekiui susitarti dėl naujų ES emisijų sumažinimo tikslų iki 2030 m. Taip pat bus aptariama kova su terorizmu ir smurtiniu ekstremizmu.

Pirmadienį europarlamentarai diskutuos, kaip geriausia kovoti su benamyste ir užtikrinti, kad visi ES piliečiai turėtų būstą

×