Parlamentinės grupės „Europos atminčiai“ susitikime – apie istorinių naratyvų naudojimą propagandoje

2020-05-20 | Istorinė atmintis

Šiandien įvyks Europos Parlamento grupės „Europos atminčiai“, kuriai vadovauja EP narė Rasa Juknevičienė, virtualus susitikimas. Jame kartu su užsienio ekspertais bus aiškinamasi, kaip istoriniai naratyvai naudojami propagandoje ir dezinformacijoje bei kaip šiandien Kremlius istoriją naudoja hibridinėms atakoms Čekijoje. 

Susitikime dalyvaus ir savo įžvalgomis dalinsis Europos išorės veiksmų tarnybos Tarpinstitucinių santykių, politikos koordinavimo ir viešosios diplomatijos direktorato vadovas Oliveris Rentšleris (Oliver RENTSCHLER) ir čekų smegenų centro Europinių vertybių centro saugumo politikai vyr. analitikas Deividas Stulikas (David STULIK).

„Istorija agresyvių valstybių lyderių rankose tampa ginklu. Rusija perrašinėja Antrojo pasaulinio karo istoriją tam, kad būtų pateisinami dabartiniai agresyvūs veiksmai. Europos Parlamente turime rasti bendrus vardiklius, kad Europoje sudėtinga mūsų visų istorija būtų ne ginklu kovoms, bet atrama bendrai ateičiai”, – sako EP narė R. Juknevičienė.

Parlamentinė grupė „Europos atminčiai“ įsteigta europarlamentarės R. Juknevičienės iniciatyva š.m. sausį. Ji vienija EP narius iš įvairių politinių jėgų ir veikia praėjusių metų rugsėjį priimtos EP rezoliucijos dėl „Europos atminties svarbos Europos ateičiai“ pagrindu.

×