R. Juknevičienė: „Be stiprios Ukrainos, nebus stiprios Europos“

2022-02-16 | Ukraina

Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente (EP) vicepirmininkė Rasa Juknevičienė trečiadienį Strasbūre vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje dėl ES-Rusijos santykių, Europos saugumo ir Rusijos karinės grėsmės Ukrainai pabrėžė, kad „be stiprios Ukrainos, nebus stiprios Europos. Ji taip pat akcentavo, kad reikia atsisakyti iliuzijų, kad santykiai su Putino Kremliumi gali būti produktyvūs, o koncesijos padės. 

„ES sukūrę tuometiniai politikai ėmėsi drąsios lyderystės suvienyti demokratinę Vakarų Europą, o šiandien reikia tokios pačios lyderystės suvienijant visas demokratijas Europos žemyne. Kadangi be stiprios Ukrainos, nebus stiprios Europos“, – pažymėjo R. Juknevičienė.

„Jokių naivių čemberlenų ir jokių iliuzijų, kad santykiai su Putino Kremliumi gali būti partneriškai produktyvūs, kad koncesijos padės. Vakarai turi išlikti tokie pat solidarūs ir vieningi, net jei ši eskalacija baigsis be plataus masto karinių veiksmų“, – kalbėjo EP narė. 

Jos teigimu, svarbu, kad Vakarai išliktų vieningi ir solidarūs, net jei ši eskalacija baigsis be karinių veiksmų. 

R. Juknevičienė pabrėžė, kad turime sutarti, kokį vaidmenį vaidins Europos Sąjunga ir ką ji gali padaryti, teikiant pagalbą ES narystės siekiančiai Ukrainai ir kitoms valstybėms. 

„Jeigu Europa sugrįš prie įprasto biznio su dabartiniu Kremliumi, mes nuolat gyvensime hibridinių ir ne tik hibridinių karų karuselėje“, – sakė EP narė.

Pasak jos, Putinas nusipelno tribunolo vien už tai, kad grasina pradėti karą ir žudyti žmones, už Navalną, kuris yra įkalintos Rusijos simbolis ir kuriam linkiu stiprybės. 

„Dėkoju ukrainiečiams, kurie gina visos Europos laisvę“, – savo pasisakymą užbaigė R. Juknevičienė. 

×