R. Juknevičienė dalyvaus Tarptautinėje saugumo konferencijoje Rio de Žaneire

2023-05-30 | Saugumas ir gynyba

ELP frakcijos vicepirmininkė, EP Saugumo ir gynybos pakomitečio pirmininko pavaduotoja Rasa Juknevičienė birželio 1 – 2 dienomis Rio de Žaneire (Brazilija) dalyvaus „Forte” tarptautinėje saugumo konferencijoje „Besikeičianti pasaulinė tvarka: pražūtingos audros akivaizdoje“.

Aukšto lygio renginyje europarlamentarė skaitys pranešimą ir diskutuos panelyje „Sisteminė konkurencija: Autokratijos ir demokratijos tarptautinio saugumo srityje?“

„Turėsiu progą išdėstyti Europos Parlamento, Europos liaudies partijos frakcijos bei Lietuvos požiūrį į Rusijos karą prieš Ukrainą, prieš demokratijos pasaulį apskritai. Brazilijoje, kaip ir visuose Pietuose, Rusijos, Kinijos naratyvai, deja, plačiai priimami”, – teigia R. Juknevičienė.

Dvidešimtą kartą rengiamoje „Forte“ tarptautinėje saugumo konferencijoje susirinks bei diskutuos Lotynų Amerikos ir Europos sprendimų priėmėjai, diplomatai, ginkluotųjų pajėgų atstovai ir mokslininkai, skatinantys diskusijas apie teisingą ir taikią tarptautinę sistemą.

Per dvidešimties metų „Forte“  konferencijos istoriją buvo surengta daugybė svarbių diskusijų, be to, buvo sustiprintas tarptautinis tinklas, sudarytas iš aukšto rango narių. Atsižvelgiant į iššūkius, su kuriais susiduria ši nauja potenciali geopolitinė tvarka, šiais metais konferencijoje bus nagrinėjama tema „Besikeičianti pasaulinė tvarka: pražūtingos audros akivaizdoje“. Renginio dalyviai diskutuos, koks Lotynų Amerikos ir Europos vaidmuo besikeičiančioje pasaulinėje tvarkoje?

×