R. Juknevičienė: „ES privalo būti pasiruošusi atremti nedemokratinių režimų bandymus migrantus panaudoti hibridinių atakų įrankiu prieš ES“

2021-09-02 | Migracijos krizė

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė šiandien pasisakydama Europos Parlamento Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų komitete (LIBE), kuriame kartu su Europos išorės veiksmų tarnybos (EIVT) Azijos ir Ramiojo vandenyno šalių generalinio direktoriaus pavaduotoja Paola Pampaloni, Migracijos ir vidaus reikalų generalinio direktorato (HOME) generaliniu direktoriumi Monique Pariat bei Europos pabėgėlių ir tremtinių tarybos direktore Catherine Woollard buvo nagrinėjamas situacijos Afganistane klausimas, pabrėžė, jog atsižvelgiant į aplinkybes ES valstybės narės ką tik atliko įspūdingą darbą, evakuodamos iš Kabulo ES ir Afganistano piliečius.

„Pamatėme daug herojų tarp savo karių ir diplomatų“, – kalbėjo EP narė.

R. Juknevičienė pabrėžė, kad galimą pabėgėlių iš Afganistano krizę turim matyti kontekste to, kas dabar vykstahibridinio karo, naudojant migrantus kaip ginklą.

„Turime pradėti ruoštis galimai naujai migracijos bangai, – sakė EP narė. – Nedemokratiški režimai, tokie kaip Baltarusijos Lukašenkos režimas, gali pasinaudoti padėtimi Afganistane, kad darytų dar didesnį spaudimą ES. Todėl siekiant išsaugoti Šengeno erdvės vientisumą, pagrindinis dėmesys turėtų būti skiriamas ES išorės sienų apsaugos stiprinimui ir neteisėtos migracijos užkardymui.

Pasak EP narės, būtina adaptuoti ES teisės aktus atsižvelgiant į naują realybę, bet kartu palaikyti žmones, kuriems tikrai reikia prieglobsčio. Tokiems kaip iš Afganistano

„Todėl ES teisės aktus privalome pritaikyti prie naujos realybės ir pasiruošti būsimiems iššūkiams, pavyzdžiui, kad migrantai nebūtų panaudojami hibridinių atakų įrankiu prieš ES. Taip pat reikia bendrų ES teisinių priemonių, kurios leistų valstybėms narėms sustabdyti piktnaudžiavimą prieglobsčio sistema“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Šias įžvalgas ir klausimus parlamentarė skyrė Europos Komisijos atstovams.

×