R. Juknevičienė. Europos Sąjunga turi priimti ištiestą armėnų ranką ir nutiesti tvirtus tiltus į bendradarbiavimą

2024-02-28 | Armėnija

Europos Parlamento narė, didžiausios ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė antradienį Strasbūro plenarinės sesijos diskusijoje dėl Armėnjos pažymėjo, kad Europos Sąjunga turi priimti ištiestą armėnų ranką ir nutiesti tvirtus tiltus į bendradarbiavimą. Pasak jos, tai ne tik šansas Armėnijai, bet ir mums, ES.

„Seniausia Europoje oficialiai krikščionybę pripažinusi valstybė – Armėnija – gręžiasi į savo šaknis. Tauta, iškentėjusi genocidą, praradusi daug savo teritorijų ir žmonių, nori taikaus gyvenimo ir sako, kad Europa yra jų namai, – teigė EP narė.

R. Juknevičienė pateikė Kremliaus dezinformacijos pavyzdį, kuomet daugelis kanalų agresyviai puolė Armėnijos premjerą Pašinianą ir vadino Armėnijos teritoriją Rusijos papilve. Pasak jos, tokius žodžius naudoti gali tik kolonijinė imperija. 

„Štai kodėl armėnai nori būti arčiau ES šeimos, kur tautos yra vertinamos kaip lygiavertės. Mes, Europos Sąjunga, turime priimti ištiestą armėnų ranką ir nutiesti tvirtus tiltus į bendradarbiavimą. Tai ne tik šansas Armėnijai, bet ir mums, ES. Sveikinu Prancūzijos lyderystę, tikiuosi, kad tai ilgalaikis sprendimas, – sakė R. Juknevičienė.

Ji pakvietė Azerbaidžano lyderius prisiimti savo dalį atsakomybės už regiono saugumą. 

„Jūsų lyderiai turi šansą likti istorijoje kaip sugebėję įtvirtinti taiką regione. Nepraleiskite jo, – kalbėjo europarlamentarė.

×