R. Juknevičienė: „Jei Europa grįš prie įprastinių santykių su Kremliumi, būsime pasmerkti likti užburtame hibridinių ir ne tik hibridinių karų rate“

2022-02-08 | Ukraina

Europos liaudies partijos frakcijos Europos Parlamente (EP) vicepirmininkė Rasa Juknevičienė pirmadienį Europos liaudiespartijos politinėje asamblėjoje vykusioje diskusijoje apie situaciją Ukrainoje pabrėžė, kad turime suprasti atsakomybę, kurią nešamešiuo svarbiu istorijos momentu.

Ne laikas naiviems čemberlenams ar iliuzijoms, kad santykiai su Putino Kremliumi gali būti abipusiai produktyvūs ar kad koncesijos padės, sakė EP narė.

Ji pažymėjo, kad ES įkūrėjai ėmėsi lyderystės suvienyti visą demokratinę Vakarų Europą, todėl dabar metas mums prisiimti tokią pačią lyderystę suvienyti Europos žemyną, kuris vis dar suskaldytas po Antrojo Pasaulinio karo ir po bolševizmo, kuris iki šiandien vis dar neįvertintas.

Svarbu, kad Vakarai išliktų susivieniję, jei ši eskalacija baigsis be karinių veiksmų. Mes turime susitarti, kokį vaidmenį turi vaidinti Europos Sąjunga ir kaip ji gali padėti Ukrainai ir kitoms ES narystės siekiančioms valstybėms, turiu omenyje Vakarų Balkanus ir ES Asocijuotąjį Trio Ukrainą, Moldovą ir Gruziją, kalbėjo R. Juknevičienė. Niekas neturi tiek potencialo ir aistros prisiimti atsakomybės už Europos žemyno ateitį kaipmes, Europos liaudies partija. Jei Europa grįš prie įprastinių santykių su Kremliumi, būsime pasmerkti likti užburtamehibridinių ir ne tik hibridinių karų rate.

Jos teigimu, Europos Sąjunga yra stiprus europietiško gyvenimo, stiprios ekonomikos pavyzdys, todėl turime žymiai labiau išnaudoti šią galią.

Pasak europarlamentarės, įtraukimas yra efektyvus politikos įrankis, kuris turi būti plėtojamas valstybėse, siekiančiose taptieuropietiškomis demokratijomis, tačiau jis visiškai neefektyvusprieš diktatorius.

Todėl turime nebijoti pasakyti, kad čia mums reikia sulaikymo. Kaip buvusi gydytoja, turiu pateikti diagnozę – tabletės nepadės Kremliaus diktatūros akivaizdoje, reikalingas intensyvus gydymas, kuris apimtų Ukrainos sėkmės užtikrinimą irEuropos Sąjungos gelbėjimą nuo vėžinių ląstelių“ – Kremliaus kontroliuojamų dujų“, teigė R. Juknevičienė.

Politikė pažymėjo, kad didžiausia grėsmė Europos Sąjungos saugumui yra žemyno Rytuose. ES bus tiek strategiškai stipri, kiek ji ten taps svarbi veikėja.

×