R. Juknevičienė kreipėsi į U. von der Layen dėl ES įsitraukimo kovojant su „Covid-19“ pandemija Baltarusijoje

2021-03-15 | Baltarusija

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė laišku kreipėsi į Europos Komisijos Pirmininkę Uršulą von der Leyen ir Kaimynystės ir plėtros komisarą Olivér Vårhelyi, prašydama apsvarstyti galimybę suteikti skubią pagalbą Baltarusijos žmonėms kovojant su COVID-19 pandemija bei inicijuojant vakcinacijos kampaniją, už kurią būtų atsakinga Jungtinių Tautų Plėtros Programa.

„Nors ES yra įsipareigojusi padėti nepasiturinčioms šalims ir bendruomenėms suteikti galimybę naudotis vakcinomis visame pasaulyje, Baltarusija yra labai ypatingas atvejis. Tai šalis, esanti ES artimiausioje kaimynystėje, ir valdoma apsišaukusio lyderio Aliaksandro Lukašenkos. Pastarasis neigia pandemijos pavojingumą ir paliko šalies piliečius bei medicinos personalą be jokios valstybės paramos pačius kovoti su pandemijos pasekmėmis. Baltarusijos valdžios institucijos iki šiol neparengė jokių skiepijimo planų, – pažymi EP narė R. Juknevičienė. – Mano žiniomis, prašymą ES paremti visavertę visos šalies vakcinacijos kampaniją jums pateikė demokratinės Baltarusijos vadovė Sviatlana Cichanouskaja. Norėčiau pareikšti visišką palaikymą šiam prašymui“.

Pasak parlamentarės, ES turėtų padėti baltarusiams gauti vakciną, kad būtų išvengta humanitarinės ir visuomenės sveikatos krizės, galinčios pasireikšti ES kaimynystėje.

Kadangi ES nepripažįsta Aliaksandro Lukašenkos teisėtu Baltarusijos lyderiu, svarbu, kad ES ir tarptautinė pagalba būtų teikiama per trečiąją šalį, o ne per Baltarusijos valdžios institucijas.

„Tik tokiu būdu galime būti tikri, kad ES pagalba veiksmingai pasieks numatytą tikslą – Baltarusijos žmones, kuriems jos reikia“, – sako R. Juknevičienė.

Letter to EC Rasa Jukneviciene_15_00_11-03-2021

×