R. Juknevičienė kviečia į diskusiją “Užgrobtas Rusijos: Rusijos įtakos Sakartvele vertinimas ir ES politikos koregavimas”

2023-10-10 |

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė šiandien, 18:00-19:30 val. (Lietuvos laiku), kviečia į diskusiją „Captured by Russia: Assessing Russian Influence in Georgia and Adjusting EU Policy“, kuri vyks Parlamente (SPINELLI 5F385) ir nuotoliniu būdu.

Renginyje įžanginį žodį tars EP delegacijos Pietų Kaukazui vicepirmininkė Rasa Juknevičienė, Konrado Adenauerio fondo Briuselio biuro vadovas Dr. Hardis Ostry.

Jame dalyvaus ir pasisakys buvęs Sakartvelo parlamentaras Giorgijus Kandelakis, Žmogaus teisių fondo pirmininkas Garis Kasparovas, Dž. W. Bušo instituto vykdomasis direktorius Davidas Krameris ir kiti.

„Europai demonstruojant precedento neturinčią vienybę remiant Ukrainą ir pasipriešinimą Rusijai, Sakartvelas dar labiau tolsta į Kremliaus rankas. Europos Parlamentas nuosekliai atkreipia dėmesį į didėjančias sistemines problemas, keliančias grėsmę Sakartvelo demokratijai ir visuomenei: Sakartvelo politinės grėsmės: į Rusiją orientuoto oligarcho ir buvusio premjero Bidzinos Ivanišvilio, kuris savo rankose laiko šalies politinius procesus, „pernelyg didelė įtaka“ didėjanti politinė poliarizacija ir opozicijos paralyžius; pilietinei visuomenei kylančios grėsmės, kurios ir toliau pasiekia naujas aukštumas“, – pažymi renginio iniciatorė R. Juknevičienė.

Pasak jos, tarptautiniu mastu yra ne mažiau priežasčių nerimauti. Valdančioji partija šokiravo Europą ir Sakartvelo visuomenę atsisakydama paramos Ukrainai. Tuo pat metu vis garsesnė ES ir Sakartvelo tarptautinių partnerių kontrkritika atstumia stipriausius Sakartvelo šalininkus. Galiausiai, nepaisant didžiulės visuomenės paramos integracijai į ES, atrodo, kad „Gruzijos svajonės“ vadovaujama vyriausybė daro viską, kad sukompromituotų šalies euroatlantinę ateitį.

Renginyje su prelegentais bus diskutuojama, ar dar yra kokių nors strategijų, galinčių sustabdyti Sakartvelo dreifavimą į Rusijos įtakos sferą? Kokiu būdu visuomenė galėtų užpildyti šį vakuumą ir susigrąžinti pagrindinį vaidmenį sprendžiant Sakartvelo ateitį šalyje, kurioje 75 proc. gyventojų nemato, kad jiems atstovauja kokia nors politinė partija? Diskusijoje bus aptartas didėjantis Kremliaus užvaldymas Sakartvele, atsižvelgiant į šalies žmonių demokratinius ir europinius siekius, ir kokią reikšmę tai turėtų ES politikai.

×