R. Juknevičienė kviečia į parodos „Pernykštis sniegas” atidarymą Europos Parlamente

2023-10-20 | Europos Parlamentas

Ateinantį antradienį, spalio 24 d., 18 val., Europos Parlamente vyks vieno žymiausių Lietuvos jaunosios kartos fotografų, World Press Photo fotografijos konkurso prizininko Tadas Kazakevičius parodos „Pernykštis sniegas“ atidarymas.

„Tai – labai jautrus ir paliečiantis fotografo pasakojimas. 1946 m. vykdytos našlaičių pargabenimo iš tremties misijos. Į Lietuvą buvo pargabenti 250 našlaičių, kurių tėvai tremtyje jais pasirūpinti nebegalėjo ar tremtyje savo tėvų neteko. Ši paroda – tai pasakojimas apie tų vaikų dalią“, – sako parodos globėja Europos Parlamento narė R. Juknevičienė.

„Man, kaip autoriui be galo liūdna suprasti, kad mano fotografinis pasakojimas, pradėtas kurti dar 2019 metais, pasakoja jau daugiau nei prieš 80 metų vykusius įvykius, kurie, kad ir kaip būtų stebėtina, vėl kartojasi visai šalia mūsų – Ukrainos vaikai išgyvena tokį pat pragarą“, – mintimis dalijasi parodos autorius, fotografas T. Kazakevičius.

Parodos atidaryme dalyvaus jos autorius, taip pat prisiminimais dalinsis du fotografijų serijos herojai, pargabenti tuomet iš Sibiro, Algimantas Stakėnas ir Dainora Urboniene, bei pono Algimanto dukra, rašytoja Jurga Vilė, knygos „Sibiro haiku” autorė.

Gyvenančius ar ketinančius lankytis Briuselyje EP narė maloniai kviečia į parodos „Pernykštis sniegas“ atidarymą (spalio 24 d., 18 val. Briuselio laiku)

Registruotis galite čia: https://forms.gle/9bHEbyEYCor2s5Dw6

Jei turite leidimą patekti į Europos Parlamentą, parodą galite apžiūrėti ir savarankiškai nuo antradienio ryto iki ketvirtadienio vakaro (vieta – ANTALL 3Q).

×