R. Juknevičienė: “Moldovos žmonės nusipelnė būti Europos šeimoje”

2022-05-19 | Moldova

Briuselyje vykstančiame Europos Parlamento plenariniame posėdyje kreipdamasi į europarlamentarus Moldovos prezidentė Maja Sandu pažymėjo, kad “mes esame Europos dalis, ES vertybės yra mūsų vertybės”. 

“Suteikti ES kandidatės narės statusą yra teisingas sprendimas”, – pažymėjo M. Sandu.

Moldova š. m. kovo mėnesį, prasidėjus Rusijos karui Ukrainoje, pateikė narystės ES paraišką.

Kalbėdama apie Rusijos agresiją Ukrainoje, ji teigė, kad Moldova palaiko Ukrainą. 

“Krymas yra Ukraina, Donbasas yra Ukraina, Kijevas yra Ukraina”, – sakė M. Sandu.

Moldova priėmė dešimtis tūkstančių ukrainiečių pabėgėlių, kurie į šalį atvyko pirmomis karo dienomis. Šiuo metu šalyje yra virš 400 tūkstančių pabėgėlių, o Moldovos populiacija padidėjo 4 procentais.

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė, pasisakydama dėl Moldovos Asociacijos sutarties su Europos Sąjunga, pabrėžė, kad šios šalies žmonės nusipelnė būti Europos šeimoje, todėl Europos Taryba turėtų pasiųsti aiškų signalą dėl Moldovos narystės Bendrijoje.

EP Plenary session – Annual implementing report on the EU association agreement with the Republic of Moldova

“Šiandien daug žmonių visame pasaulyje nori nugalėti Putiną. Moldovos žmonės, balsuodami už Mają Sandu ir jos komandą, jau yra nugalėję Putiną, kuris atvirai rėmė Kremliaus kandidatą ir pralaimėjo. ES privalo suteikti aiškią viltį Moldovos žmonėms, kurie balsavo už europietišką kelią, atmetė korumpuotus politikus”, – kalbėjo EP narė R. Juknevičienė.

Pasak jos, Moldova priėmė pabėgėlius iš Ukrainos, aiškiai stojo demokratinių valstybių pusėn nepaisant to, kad Kremlius grasina Moldovai taip pat, kaip Ukrainai.

“Šios šalies žmonės nusipelnė būti Europos šeimoje, todėl Europos Taryba turėtų pasiųsti aiškų signalą. Moldovos žmonėms reikia europinės perspektyvos. Jei nepasinaudosim atsivėrusia galimybe, kitos tokios gali greitai nebūti”, – pažymėjo europarlamentarė. 

Pasak jos, ES turi šansą tapti tikra geopolitine veikėja. 

“Tvirtai ištiesta ranka Moldovai – žingsnis link to”, – pažymėjo R. Juknevičienė.

×