R. Juknevičienė: „Neturime bijoti Putino režimo pralaimėjimo, nes tai vienintelis kelias į tvarią taiką Europos žemyne“

2024-03-01 |

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė trečiadienį Strasbūre vykusioje plenarinėje diskusijoje dėl Europos saugumo stiprinimo pareiškė, kad Putinas pradėjo šį karą manydamas, kad demokratijos apskritai negalės jo atlaikyti, todėl reikalingas aiškus planas, kaip padėti Ukrainai laimėti.

„Turime suprasti, kad Rusijos pradėtas karas nėra trumpalaikė krizė. Putinas pradėjo šį karą manydamas, kad demokratijos apskritai negalės jo atlaikyti. Mums reikia aiškaus plano, kaip padėti Ukrainai laimėti. Neturime bijoti Putino režimo pralaimėjimo, nes tai vienintelis kelias į tvarią taiką Europos žemyne“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Ji pabrėžė, kad reikia sutarimo, jog kiekviena valstybė skirtų bent 0,25 proc. savo BVP Ukrainos pergalei – tai turėtų būti tikros ES gynybos sąjungos pagrindas.

Pasak europarlamentarės, rimtai į saugumą žiūrinčios šalies pavyzdys yra Suomijos kariuomenė.

„Daugelis ES šalių priprato prie komforto ir gerovės, mes turime nepasirengusias visuomenes. Todėl turime apsvarstyti galimybę grįžti prie šaukimo į kariuomenę ir jaunimo mokymo. Nepasiduok, Europa!“ – paragino R. Juknevičienė.

×