R. Juknevičienė paragino ES vadovus parodyti lyderystę ir priimti Ukrainą bei Moldovą į ES šeimą

2022-06-23 | Ukraina

Europos Parlamento (EP) ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė trečiadienį Briuselyje vykstančioje plenarinėje sesijoje paragino ES lyderius nustoti siųsti pesimistines žinutes kovojančiai Ukrainai, kad jos kelias į narystę ES truks dešimtmečius.

“Rodykite lyderystę, kad ši šalis kuo greičiau taptų mūsų šeimos dalimi. Susidaro įspūdis, kad ne Ukraina, o kai kurių ES šalių lyderiai nėra pasiruošę Ukrainos narystei. Taip, kaip po padarytų klaidų draugaujant su Putinu, nėra pasiruošę kitokiai Rusijai”, – pažymėjo R. Juknevičienė.

Ji padėkojo Europos Komisijos pirmininkei Ursulai fon der Lajan (Ursula von der Leyen) už lyderystę, kad ES kandidatės statuso Ukrainai suteikimas yra taip plačiai palaikomas, bet pabrėžė, kad to nepakaks.

“Būtina padėti Ukrainai laimėti karą. Suteikime Ukrainai ginklų, kurių jai reikia!”, – kalbėjo EP narė.

Jos teigimu, “šiandien mes rašome mūsų kartos istorijos vadovėlį”.

“O jei tiksliau, ukrainiečiai savo krauju rašo naujosios Europos istoriją – vieningo europietiško žemyno istoriją. Mūsų pareiga – išlaikyti savo atsakomybes ir priimti teisingus sprendimus”, – sakė R. Juknevičienė.

ELP frakcijos vicepirmininkė pasveikino Moldovą, kuriai Europos Komisija rekomenduoja suteikti ES kandidatės statusą.

“Jie padarė stebuklą, kai taikiuose demokratiniuose rinkimuose sugebėjo įveikti Kremliaus manipuliacijas ir užbaigti jo pastangas siekiant paskandinti Moldovą meluose ir korupcijoje. Jie sugrąžino savo šalį atgal link Europos. Turime padėti Moldovai išnaudoti šią istorinę galimybę”, – pažymėjo europarlamentarė.

Kalbėdama apie Sakartvelo, ji teigė, kad šią savaitę vykusi šiuolaikinio Sakartvelo istorijoje didžiausia demonstracija (Europos maršas) ir joje dalyvavę žmonės iš Tbilisio pasiuntė stiprų signalą, kad jie yra pasirengę eiti europiniu keliu.

“Sakau labai aiškiai – esame su Jumis! Deja, atrodo, kad Sakartvelo valdžia padarė, ką galėjo, kad Europos Komisijos rekomendacija būtų nepalanki Sakartvelui.

Kreipiuosi į Sakartvelo politikus – valdančiuosius ir opoziciją – turite atsikratyti įkaito statuso. Raskite jėgų stipriai europinei darbotvarkei. Jūsų nuostabūs žmonės to nusipelnė!”, – akcentavo R. Juknevičienė.

Ji taip pat paragino apsispręsti ir būti pasirengusiems turėti aiškų grafiką ir konkrečius riboženklius dėl Vakarų Balkanų, nes šio regiono šalys nusipelnė sąžiningo mūsų elgesio.

Europos Komisija praėjusią savaitę rekomendavo suteikti ES kandidatės statusą Ukrainai ir Moldovai, o Sakartvelui – narystės ES perspektyvą. Dėl šių rekomendacijų ES vadovai spręs birželio 23- 24 dienomis vyksiančiame viršūnių susitikime.

×