R. Juknevičienė: „Šiandien didžiausias iššūkis – atremti šantažą dujomis ir atominiu ginklu“

2022-10-06 | Rusijos agresija prieš Ukrainą

Europos liaudies partijos (ELP) frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė trečiadienį vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje apie Rusijos dezinformaciją pažymėjo, kad pastaruosius 20 metų korupcija yra Putino režimo didžiausias eksportas.

Atviri Putino draugai, kurie nuolat kalba ir šioje salėje, atviri draugeliai šalyse narėse, yra svarbi Rusijos karo prieš Ukrainą ir demokratijas dalis. Tačiau jie yra žinomi, jie turi būti tiesiog izoliuoti nuo sprendimų priėmimo. Mes turime deputinizuoti visą politinę sistemą. Tačiau yra kita Europos putinizacijos pusė. Kremlius išvystė sofistikuotus metodus, kai yra naudojamasi demokratijos atvirumu tam, kad paveiktų žmonių ir politikų emocijas, kalbėjo R. Juknevičienė.

Europarlamentarės teigimu, Kremlius įgudo lengvai pasiekti tikslų per vadinamąją kitą nuomonę, kai jų manipuliacijos ir melas atsiduria pirmuosiuose žiniasklaidos puslapiuose, kai skverbiamasi į nevyriausybines organizacijas, kultūrines, verslo,  sporto ir net bažnytines organizacijas.

Pasak jos, to mes dar iki galo neidentifikavome.

Šiandien mums didžiausias iššūkis atremti šantažą dujomis ir atominiu ginklu.

Kremliui reikia baimę keliančių antraščių ir kalbų. Mūsų atsakymas turi būti ne baimė, pažymėjo R. Juknevičienė. 

EP narė paragino deputinizuoti savo baimes.

Tiesos momentas, Kijevo momentas yra mūsų šansas įvertinti istoriją bei išvalyti savo politinę sistemą, sakė R. Juknevičienė.

×