R.Juknevičienė su darbo vizitu lankysis Etiopijoje

2019-10-29 | Europos Parlamentas

Europos Parlamento (EP) Vystymosi komiteto narė Rasa Juknevičienė spalio 29 – 31 dienomis lankosi Etiopijoje. Ji į EP delegaciją, išvykusią į šią valstybę, pakviesta kaip svarbiausio Europos Sąjungos finansinio instrumento, skirto remti trečiąsias šalis, pranešėja.

„Šio vizito tikslas – susipažinti, kaip veikia Europos Sąjungos, kuri yra didžiausia donorė, parama šiai Afrikos valstybei. Afrika – sparčiausiai besivystantis žemynas, prognozuojama, kad 2050 m. gyvens 2,5 mlrd. žmonių, jų padaugės visu milijardu. Afrika yra Kinijos, o pastaruoju metu – ir Rusijos taikinys. Šiame žemyne vykstantys procesai yra svarbūs Europos Sąjungai, nes iš Afrikos būna didžiausi pabėgėlių srautai, ES suinteresuota tvariu Afrikos vystymusi“, – sako EP narė R.Juknevičienė.

Vizito metu vyks susitikimai su įvairiais Etiopijos valdžios pareigūnais – parlamento pirmininku Tagese Šafo (Tagesse Chafo) ir parlamento komitetų vadovais, pilietinės visuomenės organizacijų atstovais, ES ambasadoriais ir Vystomojo bendradarbiavimo vadovais.

Spalio 30 d. R.Juknevičienė su kolegomis lankysis Džidžigos mieste, rytų Somalio regione, kur susitiks su šio regiono prezidentu ir kai kuriais kabineto nariais, lankysis vietos mokykloje ir kt.

Spalio 31 d. ji susitiks su Pasaulio banko, Jungtinių Tautų Ekonomikos Komisijos Afrikai atstovais ir Etiopijos investicijų komisijos, Etiopijos ilgalaikės ekonomikos vystymosi strategijos vyriausiuoju patarėju ir kitais pareigūnais.

×