R. Juknevičienė su darbo vizitu lankėsi Izraelyje bei Palestinoje

2023-12-11 |

Europos Parlamento (EP) narė, Saugumo ir gynybos pakomitečio vicepirmininkė Rasa Juknevičienė gruodžio 8 – 10 dienomis kartu su EP delegacija lankėsi Izraelyje bei Palestinoje, kur susitiko su Izraelio ir Palestinos aukšto rango valdžios pareigūnais bei kariškiais, ES atstovybių šiose valstybėse vadovais, taip pat pilietinės visuomenės atstovais. 

R. Juknevičienė pažymi, kad tai labai svarbus vizitas tiek Europos Parlamentui, tiek jai – asmeniškai. 

“Vizito metu siekėme parodyti solidarumą su Izraelio tauta, tačiau vyko susitikimai ir Vakarų krante su palestiniečių pareigūnais. Šiuo metu ES abiejose kaimynystėse (rytinėje ir pietinėje) vykstantys karai geopolitiškai žiūrint į pasekmes pasaulio mastu, yra labai susiję. Jau jaučiame pasekmes kariaujančiai Ukrainai dėl dėmesio, dėl tam tikro resursų pasiskirstymo”, – teigia europarlamentarė.

Pasak jos, Izraelio ir Palestinos karas turi didelį poveikį ir ES vidaus politikai, nes neseniai Nyderlanduose vykusiems rinkimams akivaizdžiai turėjo poveikį Izraelyje įvykusios skerdynės, žmonės išsigando ir balsavo už tuos, kurie nuolat kelia migracijos klausimus, tad laimėjo euroskeptikai.

“Tad žinoti ir geriau suprasti procesus šiame regione labai svarbu, ypač artėjant Europos Parlamento rinkimams, – sakė R. Juknevičienė. – Man asmeniškai taip pat rūpėjo išsiaiškinti, kas stovi už “Hamas”, nes akivaizdu, kad Iranas stovi už Hamas, o per Iraną – čia pat ir Rusijos pėdsakas, kuri laimi dėl šios naujos atsivėrusios ugnies linijos.”

×