R. Juknevičienė susitikimo su Taivano prezidente metu: „Šiandien kaip niekada svarbu plėtoti demokratijų bendrystę“

2023-06-22 | Taivanas

Europos Parlamento narė, Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė bei jos vadovaujama EPTaivano draugystės delegacija trečiadienį Taipėjuje susitiko su Taivano prezidente Tsai Ing-wen. Susitikimo metu R. Juknevičienė pažymėjo, kad Taivano žmonės rodo ypatingą ryžtą ginti demokratinį gyvenimo būdą ir teigė, kad šiandien kaip niekada svarbu plėtoti demokratijų bendrystę.

„Mums Europos Parlamente tai yra ypatingai svarbu, nes mes demokratiją suprantame kaip mūsų pagrindinę europietiško gyvenimo būdo vertybę. Nors mus skiria tūkstančiai kilometrų, tačiau atvykę čia jaučiamės lyg gyventume artimoje kaimynystėje. Ypač dabar, kai Europos žemyno centre vyksta žiaurus karas, mus vienija pasiryžimas stovėti teisingoje istorijos pusėje. Nuo pat pirmų Rusijos agresijos prieš Ukrainą dienų Taivano žmonės stojo į teisingos istorijos pusę“, – kalbėjo R. Juknevičienė.

Pasak EP narės, Taivano žmonės, kaip ir mes Europoje, supranta, kad ukrainiečiai gina ne tik savo žemę, bet ir visas pasaulio demokratijas.

R. Juknevičienė pabrėžė, kad šiandien kaip niekada svarbu plėtoti demokratijų bendrystę.

„Taivanas yra sveika demokratija ir technologiškai pažangi ekonomika“, – sakė europarlamentarė.

Ji pažymėjo, kad tarp Europos klestėjimo ir Azijos saugumo yra tiesioginis ryšys, o Taivanas gali prisidėti palaikant regione taisyklėmis grįstą tvarką.  

Pasak jos, ES ir Šalys narės turėtų užimti proaktyvų vaidmenį mezgant partnerystės santykius su demokratine Taivano valdžia.

„Mano šalies Vyriausybė žengė ryžtingą žingsnį ir atidarė Taivaniečių atstovybę Lietuvoje, o Taivane jau dirba Lietuvos atstovybė. Tikiuosi, kad netrukus šis žingsnis taps pagrindu Lietuvos ir Taivano santykių sėkmės istorijai“, – kalbėjo EP narė R. Juknevičienė.

Savo kalboje Prezidentė pirmiausia pasveikino Europos Parlamento Užsienio reikalų komiteto Saugumo ir gynybos grupės pirmininko pavaduotojos Rasos Juknevičienės vadovaujamą delegaciją. Tai pirmoji šiais metais viešinti Europos Parlamento delegacija. Ji padėkojo svečiams už tai, kad savo veiksmais pademonstravo tvirtą paramą Taivanui.

Prezidentė pažymėjo, kad Europos Sąjunga ir Taivanas yra svarbūs partneriai, kuriems bendros demokratijos, laisvės ir žmogaus teisių vertybės. Tsai Ing-wen dėkojo Europos Parlamentui už tai, kad pastaraisiais metais priėmė keletą įstatymų projektų, atkreipė dėmesį į saugumo Taivano sąsiauryje klausimus ir aktyviai rėmė Taivano dalyvavimą tarptautinėje veikloje.

Prezidentė pabrėžė didėjančią demokratinių partnerių solidarumo svarbą autoritarinės ekspansijos akivaizdoje.Pasak Tsai Ing-wen, Taivanas nori turėti daugiau planų, kaip gilinti bendradarbiavimą su Europos Sąjunga ir šalimis, kurios pritaria demokratijos koncepcijai ekonomikos, prekybos, mokslo ir technologijų, kultūros ir regioninio saugumo srityse, kad būtų stiprinama demokratinės stovyklos vienybė ir skatinama regioninė taika, stabilumas bei klestėjimas.

Europarlamentarų delegacija vizito metu lankėsi Skaitmeninių reikalų ministerijoje, susitiko su Taivano užsienio reikalų ministru ir vidaus reikalų viceministru, šalies parlamento užsienio ir nacionalinio saugumo komitetų nariais bei nevyriausybinių organizacijų atstovais.

×