R. Juknevičienė: „Tik Ukrainos pergalė gali išspręsti istorinę rytų dilemą Europoje“

2024-02-07 | Europos Parlamentas, Ukraina

Antradienį Strasbūre vykusiuose Europos Parlamento plenarinės sesijos debatuose dėl antrųjų Rusijos karo prieš Ukrainą metinių ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė pažymėjo, kad demokratinis pasaulis yra daugybę kartų stipresnis už Rusiją, todėl turi nebijoti Putino šantažo ir jo režimo pralaimėjimo. Ji paragino ES susitelkti dėl saugumo, todėl šiam tikslui reikalinga gynybos sąjunga kartu su Ukraina. 

Pasak europarlamentarės, dveji šio karo metai taip pat parodė Europos vienybės stebuklą. 

„Visi žinome, ką susitelkę jau padarėme.  Šiandien turime kalbėti ir susitarti, ką turime padaryti.

Pirmiausia, šiandien frontui reikia dar didesnės paramos. Antra, mes privalome patikėti, kad galime laimėti šį kartą. Mes, demokratinis pasaulis, esame daugybę kartų stipresni už Rusiją“, – sakė R. Juknevičienė.

Pasak jos, ekonominė galia yra nepalyginama, tačiau visos ES parama Ukrainai yra 0,075 % BVP per metus. 

„Ar tai tikrai rodiklis, parodantis, kad mes suprantame, jog tai ir mūsų egzistencinis karas?“ – klausė EP narė susirinkusių EP narių.

R. Juknevičienė pabrėžė, kad turime nebijoti Rusijos, kaip nepabijojo ukrainiečiai, nebijoti Putino šantažo ir jo režimo pralaimėjimo. Putinas turi pralaimėti.

„Taip pat mums reikia visaapimančio Ukrainos pergalės plano, įskaitant ES gynybinės pramonės plėtrą. Dabar kaip tik metas Europos Sąjungai susitelkti dėl saugumo. Gynybos sąjunga yra kaip niekada tikras poreikis. Bet aš tokią sąjungą matau tik kartu su Ukraina. Su Ukraina ES ir NATO nare, su Ukrainos armija, kuri šiandien neabejotinai yra stipriausia Europos armija“, – kalbėjo ELP frakcijos vicepirmininkė.

Pasak jos, Ukrainos pergalė bus visos Europos pergalė – tik pergalė gali išspręsti istorinę rytų dilemą Europoje.

×