Rasa Juknevičienė paragino kuo skubiau į Šengeno sienų aktą sugrąžinti migracijos instrumentalizacijos apibrėžimą

2023-10-04 | Europos Parlamentas

Europos Parlamento narė Rasa Juknevičienė, šiandien plenarinėje sesijoje Strasbūre kalbėdama diskusijoje dėl Poreikio skubiai priimti prieglobsčio ir migracijos dokumentų rinkinį pabrėžė, kad negalime ignoruoti naujos hibridinio karo formos – instrumentalizuotos migracijos, kai diktatoriai migraciją naudoja kaip ginklą. Ji akcentavo, kad turime tai aiškiai įvardinti ES dokumentuose.

„Valstybės, turinčios sieną su neprognozuojamais režimais, kokie yra Baltarusijos ir Rusijos režimai, privalo turėti priemones efektyviai reaguoti į migrantų instrumentalizavimą“, – sakė EP narė R. Juknevičienė, dėkodama Europos Komisijai (EK) ir EK vicepirmininkui Margaritis Shinas už paglabą, kuomet Lukašenka atakavo Lietuvą.

„Kodėl diktatoriai organizuoja hibridines atakas prieš ES valstybes? Nes žino visas skyles mūsų teisinėje sistemoje, mūsų išorės sienose ir todėl subega sukelti chaosą. Jie naudoja suklaidintus žmones kaip ginklą prieš mus. Tuo, kad mes nesugebam saugoti savo sienų, prisidedam prie pervežėjų biznio, padedam diktatoriams inicijuoti atakas, – iš Parlamento tribūnos sakė R. Juknevičienė. – Todėl man labai keista, kad socialistai ir kiti kairieji Piliečių laisvių, teisingumo ir vidaus reikalų (LIBE) komitete iš Šengeno sienų akto išbraukė Komisijos pasiūlymą dėl instrumetalizuotos migracijos. Tai būtina sugrąžinti – negali Europos Parlamento pozicija trilogui teikti šio akto be svarbių nuostatų išorinėms sienoms saugoti nuo tyčia organizuojamų atakų prieš mus. Privalome kuo greičiau užlopyti skyles ES teisinėje sistemoje. Tačiau skuba pradėti trilogą dėl Šengeno sienų akto neturi būti dokumento kokybės sąskaita“.

EP narė R. Juknevičienė paragino kolegas kuo skubiau į Šengeno sienų aktą sugrąžinti Komisijos pasiūlytą migracijos instrumentalizacijos apibrėžimą.

×