Sausio 13-osios išvakarėse – filmo „Spec. Žvėrynas“ peržiūra EP narių biure

2020-01-09 | ELP biuras

Sausio 13-osios išvakarėse, sausio 9 d., ketvirtadienį, 17 val., Europos Parlamento narių A. Kubiliaus, R. Juknevičienės ir L. Mažylio biure įvyks režisieriaus Andriaus Lekavičiaus dokumentinio filmo „Spec. Žvėrynas“ peržiūra.

Šį 2019 m. pasirodžiusį filmą pristatys režisierius A. Lekavičius, renginyje dalyvaus  EP nariai A. Kubilius ir R. Juknevičienė.

„Lietuva, 1991-ieji. Nepriklausomybė jau paskelbta, bet šalyje dar dislokuoti sovietų tankai. Reaguojant į nuolatinę agresiją, surenkamas neoficialus lietuviškas spec. būrys, kurį aplinkiniai vadina „Franco žvėrynu“. Nepraėję tinkamo pasiruošimo, bet apsiginklavę didžiuliu patriotizmo ir drąsos užtaisu 15 stipriausių Lietuvos jaunuolių yra pasiruošę kovoti prieš sovietų tankus plikomis rankomis… ir Briuslio suktukais.

Jiems vadovauja kovinės savigynos meistras Pranas Kasteckas – dar kitaip pramintas Francu arba „Kaulų laužytoju“ – kuris pasitelkdamas amerikietiškuose veiksmo filmuose matytus metodus kovos menų paslapčių moko jokios karinės patirties neturinčius jaunuolius. Jiems taip pat prilipo įvairios pravardės, dažniausiai susijusios su gyvūnijos pasauliu – voras, krabas, krokodilas, vanagas, banginis ir pan. Ne veltui juos žino kaip „Franco žvėryną“.

Šuoliai parašiutu ant važiuojančių automobilių, gausiomis mėlynėmis ir kaulų lūžiais pažymėtos treniruotės miškuose, tiesioginė akistata su sovietų kariais – tokia buvo specialųjį būrį sudariusių vaikinų realybė. Naujame režisieriaus Andriaus Lekavičiaus filme – tuometiniai aštuoniolikmečiai, užaugę su filmais apie Rembo bei vedami jaunatviško maksimalizmo ir, iš dalies – naivumo. Apie „Franco žvėryno“ veiklą žinoma labai nedaug, nėra išlikusių beveik jokių dokumentų. Kūrybiškai pasitelkiant 90-ųjų kompiuterinių žaidimų animaciją, įtaigiai pasakojama istorija jaunų žmonių, kuriuos vedė kilnus tikslas – prireikus bet kokia kaina apginti Tėvynę“, – teigiama filmo aprašyme.

×