Savaitės apžvalgoje – rezoliucija dėl A. Navalno sulaikymo, naujoji JAV administracija ir iššūkiai demokratijai

2021-01-25 | Savaitės apžvalga

Šią savaitę Europos Parlamentas (EP) priėmė rezoliuciją dėl Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno. Savaitė taip pat buvo pažymėta JAV prezidento Džo Baideno (Joe Biden) inauguracija.

R. Juknevičienė priminė, kad praėjusį sekmadienį daugybė žmonių gyvai galėjo stebėti savotišką trilerį – A. Navalno grįžimą į Maskvą.

„Prasidėjo daug diskusijų apie tai, kas per asmenybė vis dėlto yra A. Navalnas ir kieno jis pusėje? Vieni jį vadina Kremliaus projektu, prisiminė ir jo posakius dėl Krymo aneksijos 2014 m., kiti jaudinasi dėl jo sveikatos ir gyvybės. Tačiau esant dabartinėms aplinkybėms, kai žmogus nuodytas stipriais cheminiais nuodais ir buvo nuteistas myriop, tačiau to padaryti nepavyko, kalbėti apie jį kaip apie Kremliaus projektą, ir sakyti, kad mums nereikia kištis, yra nesuprantama logika“, – sakė R. Juknevičienė.

EP plenarinėje sesijoje šią savaitę buvo priimta rezoliucija dėl A. Navalno sulaikymo. Ją iki išnaktų redagavo A. Kubilius, todėl jo indėlis rengiant ir priimant šį reikšmingą dokumentą  yra labai svarus. Nors, pasak europarlamentaro, derybos dažnai užstringa dėl kokio nors nereikšmingo žodžio, tačiau rezoliucijai pritarta didele EP narių balsų dauguma. Ketvirtadienį priimtai EP rezoliucijai pritarė 581 EP narys, nepritarė 50, susilaikė 44.

×