Seime vyksiančioje konferencijoje – Lietuvos paramos Ukrainai patirties ir perspektyvų aptarimas

2024-02-06 | Ukraina

Šį penktadienį, vasario 9 d., 9 val., Seime (Konstitucijos salėje) įvyks nacionalinė Lietuvos  konferencija „Lietuva Ukrainai“, kurioje bus aptarta Lietuvos parama Ukrainai, jos patirtis ir jos perspektyvos. Dėmesys bus skiriamas  keturioms pagrindinėms Lietuvos paramos Ukrainai kryptims: pirmiausia humanitarinei bei karinei paramai, taip pat bus aptariama Lietuvos parama Ukrainos atstatymui ir Ukrainos euroatlantinei integracijai. Bus kalbama ne tik apie Lietuvos  dvišalę paramą, bet ir apie Lietuvos galimybes bei pastangas telkti didesnę tarptautinę paramą Ukrainai.

Konferencijoje dalyvaus ir apie paramos Ukrainai stiprinimą diskutuos įvarioms partijoms atstovaujantys politikai, Lietuvos valdžios institucijų atstovai, Lietuvos kariuomenės ir Šaulių sąjungos atstovai, taip pat šalies savivaldybių merai, ambasadoriai, verslo, gynybos pramonės atstovai, nevyriausybinių ir labdaros organizacijų atstovai ir kt. Renginyje dalyvaus ir svečiai iš Ukrainos.

„Artimiausias dešimtmetis ir Lietuvai, ir Europai bus „Ukrainos dešimtmetis. Ukrainos karinė pergalė, atstatymas, šalies narystė Europos Sąjungoje ir NATO lems ne tik Ukrainos, bet ir viso Europos žemyno, tame tarpe ir Lietuvos ateitį. Ukrainos sėkmė yra gyvybinis Lietuvos interesas, todėl Lietuva privalo turėti aiškią tiek ilgalaikę, tiek ir artimiausio laikotarpio strategiją kaip padėti Ukrainai pasiekti tokios sėkmės“, – pažymi vienas konferencijos organizatorių A. Kubilius.

Jis pabrėžia, kad Lietuva daug padeda Ukrainai, tam išnaudodama daug dvišalių paramos instrumentų: tai daro valstybės ir savivaldybių institucijos, verslas, visuomeninės organizacijos ir labdaros fondai, politikos bei kultūros lyderiai. 

„Iššūkiai Ukrainai artimiausiu laikotarpiu gali būti ypač dideli, todėl Lietuva turi siekti stiprinti ir efektyvinti savo dvišalę paramą ir imtis iniciatyvų telkti bendraminčius visame Vakarų demokratiniame pasaulyje. Mes kviečiame telktis visus, kurie ir šiandien aktyviai remia Ukrainą. Būdami kartu būsime dar stipresni ir tikrai „nepavargsime” remti Ukrainos. Tikiu, kad Lietuvos pavyzdys padės ir Vakarams „nepavargti“ Ukrainos reikaluose“, – teigia A. Kubilius. 

Renginį organizuoja Europos Parlamento nariai atstovaujantys skirtingas Lietuvos politines partijas ir EP politines grupes – Petras Auštrevičius, Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Juozas Olekas – kartu su Lietuvos šaulių sąjunga, Seimo Europos reikalų komitetu, tarptautinio parlamentarų tinklo „United for Ukraine“ grupe Lietuvos Seime bei VšĮ „Memorabilis“, VšĮ „Ačiū, kad esi“ ir Lietuvos europarlamentarų paramos iniciatyva  EU4Kherson.

Renginio programa: Lietuva Ukrainai-programa-0206_1100

×