A. Kubiliaus ir A. Aslundo knygos „Ukrainos rekonstrukcija, reformos ir stojimas į ES“ pristatymas

2023-03-29 | Ukraina

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius kartu su žinomu ekonomistu ir ekspertu dr. Andersu Åslundu kovo 29 d. 15:30-17:00 Briuselio laiku (16.30-18.00 val. Lietuvos laiku) pristatys bendrai parašytą knygą „Ukrainos rekonstrukcija, reformos ir stojimas į ES“.

„Knygoje pateikėme savo viziją, kaip turėtų atrodyti koordinuotas Rusijos karo nusiaubtos Ukrainos atstatymo ir atsigavimo procesas, būtinos Ukrainos politinės bei ekonominės reformos ir stojimas į ES trumpuoju, vidutinės trukmės ir ilguoju laikotarpiu, – sako A. Kubilius. – Ukrainos sėkmės reikia ne tik Ukrainai ar ES. Ji turės daug gilesnių pasekmių tvariam viso Europos žemyno saugumui, nes Ukrainos sėkmė taip pat gali tapti svarbia paskata Rusijos ir Baltarusijos žmonėms iš savo lyderių reikalauti labiau demokratinės raidos. Šis dešimtmetis bus „Ukrainos dešimtmetis“, nes esminiai įvykiai Europoje bus susiję su Ukraina – jos pergale kare, jos atstatymu, reformomis bei modernizacija, stojimu į NATO ir integracija į Europos Sąjungą iki 2029 metų“.

Nuotolinę diskusiją moderuos EP narė Rasa Juknevičienė. Be knygos autorių, diskusijoje dalyvaus buvęs Ukrainos ekonominės plėtros ir prekybos ministras Pavlo Šeremeta ir paskirtasis TVF vykdomasis direktorius Vladyslavas Raškovanas.

Norinčiuosius dalyvauti diskusijoje kviečiame registruotis:https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScc4tAPVxemrHrz-dX6f-HTpcyt8GNt0An3wR9im-uuKSOm-w/viewform

Knyga pirmą kartą buvo pristatyta praėjusią savaitę GLOBSEC ir Stokholmo laisvojo pasaulio forumo metu.

Knygą galite atsisiųsti čia.

×