A. Kubilius: „Demokratijos Armėnijoje ateitis yra pastatyta ant kortos ir nuolat atakuojama Kremliaus“

2023-10-04 | Armėnija

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius Europos Parlamento plenarinėje sesijoje vakar kalbėdamas dėl padėties Armėnijoje, pabrėžė, kad demokratijos Armėnijoje ateitis yra pastatyta ant kortos ir nuolat atakuojama Kremliaus, padedant Azerbaidžanui ir iš dalies – Turkijai.

„Štai kodėl ES turi parodyti savo nepajudinamą paramą demokratiškai išrinktai Nikolo Pašiniano Vyriausybei, kuri aiškiai stengiasi atriboti Armėniją nuo Rusijos“, – sakė EP narys.

Pasak A. Kubiliaus, dabar svarbu, pirma, kad griežtų ES sankcijų akivaizdoje Azerbaidžanas turi būti sustabdytas nuo bet kokių bandymų sukurti neteisėtą tranzito koridorių iš Nachičevanės į Azerbaidžaną. Yra galimybės civilizuotai sudaryti tranzito susitarimą, remiantis ES taisyklėmis, sukurtomis rusiškų prekių tranzitui iš Kaliningrado per Lietuvą.

Antra, ES turi būti pasiruošusi atverti žymiai glaudesnį saugumo ir ekonominį bendradarbiavimą su Armėnija. „Visiškai aišku, kad Rusija imsis skausmingų ekonominių sankcijų prieš Armėniją. ES turi būti pasirengusi padėti Armėnijai ir susitarimą dėl glaudaus ekonominio bendradarbiavimo pakeisti Asociacijos ir laisvos prekybos susitarimu“, – sakė A. Kubilius.

Pasak EP nario, Europos Komisijos pirmininkė turi pakviesti Ministrą Pirmininką Nikolą Pašinianą apsilankyti ir pasakyti kalbą Europos Parlamento plenarinės sesijos metu.

×