A. Kubilius: „Ukraina turi gauti pakvietimą jungtis prie NATO viršūnių susitikime Vilniuje“

2023-06-13 | Ukraina

Europos Parlamento narys Andrius Kubilius antradienį Strasbūre vykusioje plenarinės sesijos diskusijoje dėl situacijos Ukrainoje teigė, kad karas buvo pradėtas ne tik dėl to, kad Putinas yra nusikaltėlis-agresorius, bet ir dėl mūsų didelių strateginių geopolitinių klaidų, padarytų praeityje.

„Didžiausia klaida buvo palikti Ukrainą ilgiems dešimtmečiams „pilkojoje zonoje“ be aiškių narystės ES ir NATO perspektyvų. Tai sudarė pagundas Putinui įsivaizduoti, kad tiek NATO, tiek ES yra silpni ir jo bijo. Ir kad jis gali grobti Ukrainos teritorijas, o Vakarai tebetęs dialogą su Putinu“, – kalbėjo A. Kubilius.

Jis pažymėjo, kad „laikas mums ištaisyti šias praeities klaidas, kainuojančias tūkstančius ukrainiečių gyvybių“. 

„Ukraina turi gauti pakvietimą jungtis prie NATO viršūnių susitikime Vilniuje ir turi tapti Aljanso nare po karo. Ukraina turi pradėti derybas dėl narystės ES šių metų pabaigoje, kad užbaigtų jas iki šio dešimtmečio pabaigos“, – pažymėjo EP narys.

Tai, pasak jo, yra vienintelis būdas sukurti visiems mums reikalingą tvarią taiką Europos žemyne, nes tokia politika naikinant „pilkąsias zonas“ Europos žemyne padės ir Rusijai transformuotis į normalią ir demokratišką valstybę.

×