ELP frakcijos vicepirmininkė R. Juknevičienė dalyvauja Kijevo saugumo forume

2023-05-25 | Ukraina

Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė gegužės 25 – 26 dienomis lankosi Ukrainoje, kur dalyvauja kasmetiniame Kijevo saugumo forume „Kova už NATO“. EP narė kartu su kitais politikais bei saugumo ekspertais pasisakys panelio diskusijoje „Kova už NATO: daugiau jokių atidėliojimų. Ukraina turi tapti NATO nare“.

„Ukrainos narystė NATO yra egzistencinis klausimas ne tik patiems ukrainiečiams, bet ir visai Europos Sąjungai, visam Europos žemynui. Todėl Ukraina turi būti pakviesta į NATO Vilniaus arba Vašingtono viršūnių susitikimuose“, – sako R. Juknevičienė.

Kijeve vyksiančiame renginyje dalyvaus aukšto rango politikai, žymūs ekspertai, diplomatai, žurnalistai iš viso pasaulio.  Į susirinkusius kreipsis buvusi Moldovos premjeras Dorinas Receanas, JAV valstybės sekretorė Kondoliza Rais, buvęs DB premjeras Borisas Džonsonas, buvęs Australijos premjeras Antonis Abotas, JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoja ambasadorė Viktorija Nuland, Stanfordo profesorius Frencis Fukujama ir kt.

Forume planuojama priimti politikos dokumentą „Kova už NATO“, kuriame bus pateiktos rekomendacijos dėl veiksmų, skirtų prisijungti prie Aljanso.

Kijevo saugumo forumą 2007 m.  įsteigė buvusio Ukrainos premjero Arsenijaus Jaceniuko Atviros Ukrainos fondas. Šis forumas – tai kasmetinis renginys, kurio metu vyksta aukšto lygio diskusijos, susijusios su nacionaliniu saugumu, Juodosios jūros regiono, Europos bei pasaulio saugumu.

×