EP narė R. Juknevičienė susitiko su Taivano užsienio reikalų ministru

2023-06-17 | Taivanas, ES-Taivano santykiai

Europos Parlamento narė, ELP frakcijos vicepirmininkė Rasa Juknevičienė penktadienį Briuselyje susitiko su Belgijoje viešinčiu Taivano užsienio reikalų ministru Jaushieh Joseph Wu

Susitikime europarlamentarė atstovavo EP-Taivano draugystės grupei, jame taip pat dalyvavo EP vicepirmininkė Nicola Beer, Belgijos, Liuksemburgo parlamento nariai, kitų valstybių EP nariai.

Kreipdamasi į Taivano užsienio reikalų ministrą R. Juknevičienė pažymėjo, kad susitikimas vyksta svarbiu visam pasauliui metu, kuomet brutalus diktatorius Europos žemyne atakuoja demokratiją.

Jūsų valstybė, Taivanas, yra labai svarbi demokratinio pasaulio dalis. Ginti jūsų demokratiją yra tiek pat svarbu, kaip ir ginti Ukrainos demokratiją, – teigė R. Juknevičienė. – Todėl jūsų ir rytoj prasidėsiantis Europos Parlamento narių vizitas į Taivaną yra labai svarbus”.

ES-Taivano bendradarbiavimas galėtų būti pavyzdžiu, kaip galėtų būti plėtojami ES ir Kinijos santykiai. EP ir Taivano draugystės grupę sudaro žmonės iš įvairių šalių ir politinių grupių.

Pasak R. Juknevičienės, EP yra svarbiausia institucija visų ES institucijų struktūroje ES demokratijos požiūriu.

Aš pati esu iš Lietuvos, nedidelės šalies, tačiau išdrįsusios pasipriešinti sovietų tironijai, o dabar iškėlėme vėliavą, bandydami sustabdyti Kinijos ambicijas užvaldyti visą pasaulį. Didžiuojuosi savo šalimi, kuri yra kartu su laisvę mylinčiais Taivano žmonėmis”, – pabrėžė EP narė.

Ji taip padėkojo Taivano atstovybei, kurios patirtis mums labai svarbi, ir iš kurios mes turime daug ko pasimokyti, pavyzdžiui, kovos su dezinformacija klausimu.

×