EP nariams bus pristatyti pirmininkavimo ES Tarybai prioritetai, vyks debatai dėl sveikatos strategijos, balsavimas dėl kelių transporto

2020-07-08 | Europos Parlamentas

Europos Parlamento, Europos liaudies frakcijos nariai Andrius Kubilius ir Rasa Juknevičienė Briuselyje dalyvaus tris dienas truksiančioje EP plenarinėje sesijoje, kurioje trečiadienį aptars ilgalaikį ES biudžetą ir atkūrimo planą su Europos Vadovų Tarybos ir Komisijos pirmininkais. 

Tą pačią dieną Vokietijos kanclerė Angela Merkel europarlamentarams pristatys Vokietijos pirmininkavimo ES Tarybai strategiją ir svarbiausius tikslus per ateinantį pusmetį. Vadovaudamasi šūkiu „Kartu už Europos atsigavimą“, ES Tarybai pirmininkaujanti Vokietija sutelks dėmesį į ekonomikos atkūrimą po COVID-19 pandemijos.

2020 m. gegužę priimtoje rezoliucijoje europarlamentarai primygtinai reikalavo, kad būtų sukurta nauja atskira Europos sveikatos programa. Trečiadienį EP nariai diskusijoje aptars Europos visuomenės sveikatos politikos strategiją pandemijos akivaizdoje bei toliau skatins jos įgyvendinimą visos ES mastu. Ketvirtadienį vyks debatai dėl stabilumo ir saugumo Viduržemio jūros regione ir negatyvaus Turkijos vaidmens bei politinės situacijos Baltarusijoje.

Trečiadienį EP nariai balsuos dėl atnaujintų vairuotojų komandiravimo taisyklių, vairuotojų poilsio laiko ir kabotažo (prekių vežimo kitos šalies, nei tos, kuriai priklauso vežėjas, viduje) taisyklių.

Siekdami padidinti iš atsinaujinančių šaltinių gaunamos energijos dalį Europoje, europarlamentarai nori stiprinti energijos kaupimo technologijas, tokias kaip vandenilio ar namų baterijos. Penktadienį Europos Parlamente bus balsuojama dėl rezoliucijos, kuria raginama parengti naujas gaires, atspindinčias 2030 m. energetikos ir klimato tikslus.

Visa plenarinės sesijos darbotvarkė: https://www.europarl.europa.eu/sed/doc/news/flash/23981/SYN_PDOJ_July_BRU_v1_EN.pdf

×