Europos Parlamente vyksiančioje konferencijoje – Ukrainos europinės integracijos klausimas

2023-11-27 | Ukraina

Š.m. lapkričio 28 d. Europos Parlamente įvyks aukšto lygio konferencija „Europinė Ukrainos integracija – kelias į tvarią taiką Europoje“, organizuojama parlamentarų tinklo Vieningi už Ukrainą (angl. – „United for Ukraine“), ICUV, ANTS ir Ukrainos misijos prie ES.

Renginyje įžanginį žodį tars EP pirmininkė Roberta Metsola ir Ukrainos Aukščiausios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančiukas, dalyvaus Europos Komisijos vadovybė, Ukrainos valdžios institucijų pareigūnai, Europos Sąjungos valstybių ministrai, Europos Parlamento nariai ir kt.

Vienas iš renginio iniciatorių europarlamentaras Andrius Kubilius pažymi, jog šis renginys suburs svarbiausius suinteresuotuosius, kad jie aptartų itin svarbų ilgalaikės taikos ne tik Ukrainoje, bet ir visame Europos žemyne užtikrinimo klausimą ir jo tiesioginį ryšį su Ukrainos pergale kare ir šalies euroatlantiniais siekiais.

„Konferencija siekiama sutelkti paramą laukiamam ES sprendimui pradėti ES derybas su Ukraina ir Moldova ir parodyti nepalaužiamą tarptautinės bendruomenės įsipareigojimą Ukrainos euroatlantinei integracijai, kuri yra būtina sąlyga tvariai taikai Europos žemyne“, – sako EP narys A. Kubilius.

Konferencijos dalyviai taip pat kviečiami dalyvauti parodoje „Rusijos turto konfiskavimas“ iš karto pasibaigus renginiui.

×