Grupė europarlamentarų ragina didinti karinio mobilumo projektų finansavimą ir spartinti jų įgyvendinimą

2022-04-07 |

Grupė europarlamentarų (63) kreipėsi į Europos Sąjungos vadovybę siūlydami skubiai paspartinti Karinio mobilumo vystymą Rusijos invazijos į Ukrainą akivaizdoje. Kreipimąsi inicijavo Europos liaudies partijos frakcijos vicepirmininkė, saugumo ir gynybos pakomitečio vicepirmininkė Rasa Juknevičienė ir EP narys socialdemokratas Juozas Olekas.

„NATO sparčiai stiprina teritorinės gynybos pajėgumus rytiniame flange. Tuo tarpu Europos Sąjunga turi kaip įmanoma greičiau išplėtoti infrastruktūrą, pritaikytą karinių pajėgumų dislokavimui. Todėl būtina didinti karinio mobilumo projektų finansavimą ir paprastinti projektų teikimo procedūras, “, – teigia R. Juknevičienė.

Karinio mobilumo programa yra itin svarbi Lietuvai ir kitoms priešakinėms NATO narėms, nes tai leis gerinti karinę ir civilinę infrastruktūrą, bei panaikinti teisines kliūtis, kad kariai ir technika galėtų paprasčiau judėti bendrijos viduje.

EP nariai pažymi, kad „siekiant palengvinti padidėjusių karinių pajėgumų dislokavimą rytinėse ES šalyse narėse ir įgalinti karinių ir civilinių pajėgumų dislokavimą konflikto atveju, turime didinti pastangas plėtojant karinio mobilumo infrastruktūrą“.

Europarlamentarai siūlo didinti karinio mobilumo projektų finansavimą siekiant paspartinti reikalingų investicijų į infrastruktūrą įgyvendinimą per kaip įmanoma trumpesnį laiką, taip pat didinti strategiškai svarbių projektų rytinėse ES valstybėse Europos Sąjungos kofinansavimo proporciją.Taip pat siūloma paprastinti Karinio mobilumo projektų paraiškų vertinimo procedūras bei pilną poveikio aplinkai vertinimą atlikti vystant projektą. Tai sutaupytų laiko ir leistų pagreitinti  projektų įgyvendinimą.

×