Kauniečiai kviečiami pasitikti Vasario 16-ąją su prof. V. Landsbergiu ir prof. L. Mažyliu

2024-02-01 |

Vasario 15 d., ketvirtadienį, 18.00 val. Vytauto Didžiojo karo muziejuje (K. Donelaičio g. 64, Kaunas) vyks Vasario 16-ajai skirtas renginys „Vasario 16-osios Aktas: kas vyko toliau?“. Egidijus Stancikas kalbins prof. Vytautą Landsbergį ir prof. Liudą Mažylį.

„Visada yra įdomių, iki galo neatsakytų klausimų apie Lietuvos Valstybės atkūrimą. Vasario 16-osios Akto priėmimo aplinkybės visuomenei kelia smalsumą ir aš stengiuosi atskleisti vis naujų detalių apie svarbiausiąjį Lietuvai Dokumentą. Žinau, kad profesorius Vytautas Landsbergis turi unikalių įžvalgų apie šio dokumento svarbą Lietuvai. Pirmasis atkurtos Nepriklausomos Lietuvos valstybės vadovas, Kovo 11-osios Akto Signataras rėmėsi Vasario 16-osios Akte užkoduotomis vertybėmis. Tikimės, kad kauniečiams ir miesto svečiams diskusijos metu pavyks atskleisti galbūt kiek pamirštas, bet kaip niekad šiandien svarbias mūsų nepriklausomybės, valstybingumo idėjas“, – Vasario 16-osios išvakarėse susitikti ir švęsti laisvę kartu kviečia Europos Parlamento narys, Vasario 16-osios Akto originalo Berlyne atradėjas prof. L. Mažylis.

1918 m. vasario 16-ąją Lietuvai paskelbus nepriklausomybę dar nebuvo pasibaigęs Pirmasis pasaulinis karas, po to ją teko ginti, vėliau ir jos netekti… „Rusija jau beveik dvejus metus tęsia totalinį karą prieš demokratinę Ukrainą. Viliamės, kad mūsų su prof. V. Landsbergiu pokalbis įkvėps pilietiškumo, bendrystės šiuo neramiu laikotarpiu“, – teigia L. Mažylis.

Kaip pastebi profesorius, renginio vieta taip pat ypatinga. „Labai džiugu, kad ši diskusija Vasario 16-osios išvakarėse vyks būtent Kaune, tarpukario Lietuvos sostinėje. O ir Vytauto Didžiojo karo muziejaus erdvė itin simbolinė, čia visos mūsų Lietuvos istorija. Šalia ir Vienybės aikštė, „Laisvės“ paminklas – čia susijungia praeitis ir dabartis, Nepriklausomos Lietuvos išsaugojimo siekis“, – diskusijos vietos reikšmę aptaria L. Mažylis.

Renginys atviras visiems. Diskusijos trukmė – 1,5 val.

Renginį organizuoja Europos Parlamento narys prof. L. Mažylis kartu su Vytauto Didžiojo karo muziejumi.

×